Ռոնալդոն 30 միլիոն եվրոյով կգնի իսպանական ակումբ
Բրազիլացի նախկին ֆուտբոլիստ, հարձակվող, ֆուտբոլի պատմության մեծագույն մարզիկներից Ռոնալդոն մոտ է իսպանական «Վալյադոլիդ» ակումբը ձեռք բերելու գործարքի ավարտին։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ բրազիլացին պատրաստ է վճարել 30 միլիոն եվրո, ինչից հետո կդառնա նախագահը և ակումբի գլխավոր բաժնետերը։
Գործարքի հետ կապված բոլոր դետալները կկարգավորվեն առաջիկա երկու-երեք շաբաթվա ընթացքում։ Այս գորարքի շնորհիվ «Վալյադոլիդ» ակումբը հնարավորություն կունենա ազատվել ունեցած պարտքերից՝ մոտ 25 միլիոն եվրո։
Ակումբի ներկայիս ղեկավար Կարլոս Սուարեսը կպահպանի իր տեղն ակումբում, բայց արդեն որպես գլխավոր տնօրեն։

Спорт 18:38 28/08/2018 В мире
Двукратный чемпион мира по футболу в составе сборной Бразилии Роналдо близок к завершению сделки по приобретению футбольного клуба «Вальядолид». Бразилец готов заплатить порядка 30 миллионов евро, после чего станет президентом и главным акционером клуба. Подробности сообщает «Вести.Ру».
Все детали по оформлению сделки будут урегулированы в ближайшие две-три недели, сообщает Спорт24.Ru со ссылкой на Cadena SER. Благодаря этому у «Вальядолида», который накануне нынешнего сезона вышел в высший дивизион испанского футбола, появится возможность избавиться от имеющихся долгов. Они равняются 25 миллионам евро.
Нынешний глава клуба Карлос Суарес сохранит свое место в клубе, но в качестве генерального директора.