Հայտնի է Արման Մկրտումյանի առանձնատուն ներխուժած զինված անձանցից մեկի ինքնությունը
ՀՀ ոստիկանությունը նոր մանրամասներ է փոխանցել վճռաբեկ դատարանի նախկին նախագահ Արման Մկրտումյանի նկատմամբ ավազակային հարձակման դեպքից:
Ըստ ոստիկանության, օգոստոսի 28-ին, ժամը 23.00-ին, 1988 թ. ծնված Գ.Մ.-ն ոստիկանության Կոտայքի բաժնում հաղորդում է տվել, որ նույն օրը, ժամը 22.00-ի սահմաններում, Ձորաղբյուր գյուղում գտնվող, իրեն պատկանող առանձնատուն են ներխուժել դիմակավորված և զինված 3 անձինք:
Գ. Մ.-ն և հայրը դիմադրություն են ցույց տվել առանձնատուն խուժած անձանց, որի ընթացքում ինքն իր անվամբ հաշվառված «Վալտեր» մոդելի գազային ատրճանակով վնասազերծել են հարձակվողներից մեկին, ում ձեռքին եղել է ինքնաձիգ, մյուս երկուսը դիմել են փախուստի:
Դեպքի վայր ժամանած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը, ժամը 22.00-ի սահմաններում, Գյումրիի բնակիչ, 1976 թ. ծնված Հ. Ռ-ն և դեռևս չպարզված երկու անձինք զինված ինքնաձիգներով մուտք են գործել հիշյալ տուն, որտեղ Գ.Մ.-ն հոր հետ դիմադրություն են ցույց տվել ինքնաձիգով զինված Հ. Ռ.-ին, ինչից հետո չպարզված երկու անձինք անկանոն կրակոցներ են արձակել և դիմել փախուստի:
Դեպքի վայրի զննությամբ տան բակից հայտնաբերվել է 16 հատ 7,62 տ/չ պարկուճ, «ԱԿՄ» տիպի ինքնաձիգ, սպորտային պայուսակ, որի մեջ եղել է կպչուն ժապավեն և լինգ:
Հ.Ռ-ն ձերբակալվել է:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ հանցագործություն կատարած 2 անձանց ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Law 13:14 29/08/2018 Armenia
Police have released new details over the attack against a former Armenian court head, which occurred late on Tuesday.
According to the police report, the son of Arman Mkrtumyan, former Chairman of Armenia’s Court of Cassation, contacted them at 11pm, an hour after the incident, to report that three armed and masked gunmen had burst into a mansion belonging to them located in Dzoraghbyur village of Armenia’s Kotayk Province.
He and his father resisted the attackers who opened irregular fire, during which Mkrtumyan’s son used his Walther gas gun in self-defense to neutralize one of the gunmen armed with an assault rifle, while the two others fled the scene.
Police officers have identified the subdued assailant as H.R., a 42-year old resident from Armenia’s second largest city of Gyumri, with measures underway to track down the two other attackers.
The gunman has been placed under arrest.
Police have discovered a total of 16 7.62mm ammo boxes, a AKM assault rifle and a sports bag containing a duct tape and a crowbar after searching the area of the mansion.