Իրավունք 12:41 29/08/2018 Հայաստան
ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության իններորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու ավագ լեյտենանտ Կարեն Սամվելի Հովհաննիսյանի մահվան հանգամանքները:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ 2018թ.օգոստոսի 29-ին՝ ժամը 08:15-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի հերթապահ մասում հայտնաբերվել է զորամասի հերթապահ, ավագ լեյտենանտ Կարեն Սամվելի Հովհաննիսյանը՝ կզակի և գլխի գագաթնային շրջանում մահացու հրազենային վիրավորումով:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն: Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության իններորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
ՔԿ փոխանցմամբ՝ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ զինծառայողի մահվան հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

В одной из воинских частей в Армении обнаружено тело старшего лейтенанта Карена Ованнисяна
В девятом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении расследуются обстоятельства гибели старшего лейтенанта Карена Самвеловича Ованнисяна.
Как сообщают из следственного комитета, около 08:15 часов 29 августа 2018 г. в дежурной части N-ской военной части Минобороны РА было обнаружено тело старшего лейтенанта Карена Ованнисяна с огнестрельными ранениями в области головы и челюсти.
Возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.110 УК РА («Доведение до самоубийства»).
Предпринимаются необходимые следственные действия для выяснения всех обстоятельств происшествия, произведен осмотр места происшествия.