«Ժողովուրդ». ՀՀԿ-ն ներքին կարգով սատարելու
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քսան տարի շարունակ իշխանության ղեկին եղած և այս տարվա ապրիլին իշխանությունից հեռացված ՀՀԿ-ն Երևանի ավագանու ընտրություններին չի մասնակցելու: Սակայն ՀՀԿ-ն, ինչպես պնդում են «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրները, ձեռքերը ծալած չի նստելու և փորձելու է ներքին կարգով սատարել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` այս հարցում ՀՀԿ-ն երկու մասի է կիսվել: Այն խումբը, որ գումարի դիմաց մշտապես զբաղված է եղել ընտրություններում այստեղից-այնտեղից ձայներ բերելով, և մեծ հաշվով կարևոր չի եղել գաղափարախոսությունը, այս անգամ իր լծակները կուղղի ԲՀԿ-ին օգնելուն, իհարկե, առանց ընտրակաշառք բաժանելու, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը հաստատակամ է ընտրակաշառքի դեմն առնելու հարցում: Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ մյուս, ավելի «էլիտար» հատվածին, ապա այն իր ռեսուրսներն ուղղելու է «Լույս» դաշինքի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանին սատարելուն:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը երեկ փորձեց մեկնաբանություններ ստանալ ՀՀԿ-ական պատգամավորներից, սակայն նրանք գերադասեցին լռելը` պնդելով, որ պաշտոնական որոշում չունեն»:

Пресса дня 11:58 30/08/2018 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что находящаяся двадцать лет у руля власти и ушедшая в апреле этого года Республиканская партия Армении (РПА) не участвует в выборах Совета старейшин Еревана. Однако, как утверждают источники издания, РПА не собирается сидеть сложа руки.
«В РПА разделились на две группы. Та группа, которая постоянно занималась привлечением голосов на выборах и по большому счету не придавала важность идеологии, направит в этот раз свои рычаги на оказание помощи партии «Процветающая Армения», конечно, не раздавая избирательных взяток, поскольку правительство Никола Пашиняна решительно настроено на борьбу с подкупом избирателей. Что касается другой, более «элитной» части, то она направит свои ресурсы на поддержку кандидата от блока «Луйс» Артака Зейналяна», - отмечает издание.
Корреспондент газеты попыталась накануне получить комментарий у депутатов РПА, однако они предпочли молчать, утверждая, что официального решения нет.