Հասարակություն 13:31 31/08/2018 Հայաստան
Բիզնես Արմենիայի և Սիրիայում Հայաստանի դեսպանության աջակցությամբ Դամասկոսի 60-րդ միջազգային ցուցահանդեսին ներկայացվելու նպատակով երեկ երեկոյան Սիրիայի մայրաքաղաք են ուղարկվել արտահանման ենթակա ապրանքների նմուշներ ու կատալոգներ։
Բիզնես Արմենիայի hանրային կապերի թիմից հայտնում են, որ հոկտեմբերի 6-15-ը Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ առաջին անգամ հայաստանյան արտահանող և արտահանման ներուժ ունեցող 34 ընկերություններ կմասնակցեն Դամասկոսի միջազգային էքսպոյին՝ ներկայացնելով մեքենաշինության, շինանյութերի արտադրության, դեղագործության, սննդարդյունաբերության ոլորտները։
«Սիրիան ակտիվ քայլեր է անում տնտեսության վերականգնման նպատակով։ Սա հայաստանյան տնտեսվարողների համար լավ փուլ է՝ շոշափելու մերձավորարևելյան շուկայի պահանջարկը։ Դրական արձագանքի դեպքում կարող ենք ակնկալել արտահանման պայմանագրեր»,- նշել է Բիզնես Արմենիայի Արտահանողների աջակցության կառավարիչ Անահիտ Մկրտչյանը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում կներկայացվեն նաև Հայաստանի գործարար միջավայրի, զբոսաշրջային գրավչությունների վերաբերյալ տպագիր նյութեր։

Society 14:26 31/08/2018 Armenia
With the support of Business Armenia and the Armenian Embassy in Syria, the samples and catalogs of Armenia-made products have been sent to Damascus to be presented at the 60th Damascus International Exhibition, Business Armenia reported.
Armenian exporters and companies with export potential will be presented at the Damascus International Expo on October 6-15, 2018. Those companies are engaged in machine building, construction materials, pharmaceuticals and food producing industries.
“Syria takes steps to restore its economy. This is a good opportunity for the Armenian businessmen to measure the market demand of the Middle East. If there is any positive feedback, we shall expect new export contracts,” said Anahit Mkrtchyan, the exporter’s support manager of Business Armenia.
Within the scope of the expo, visitors will be offered printed materials upon the business environment as well as tourist attractions of Armenia.
Prior to the shipment of the samples, the Armenian ambassador to Syria has held a meeting with Armenian businessmen.