Քաղաքական 12:35 01/09/2018 Հայաստան
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ ԱԱԾ տնօրենն անդրադարձավ երկու երկրների եղբայրական ժողովուրդների ավանդական բարեկամությանը, նշել է, որ Վրաստանի հետ ամուր համագործակցությունն ու աշխատանքային հաստատուն հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար:
Դեսպան Սագանելիձեն նույնպես անդրադարձել է արդեն հաստատված ամուր համագործակցությանը և փաստել է, որ երկու երկրների միջև առկա բարեկամական, ջերմ հարաբերությունները միայն նպաստում են արդյունավետ աշխատանքին՝ ընդգծելով, որ առաջիկայում պետք է արվի հնարավոր ամեն բան դրանք առավել խորացնելու և ամրապնդելու համար:
Ամփոփելով ճանաչողական այցը ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայություն՝ դեսպան Գիորգի Սագանելիձեն մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ Վրաստանի համար Հայաստանի կայունությունը մեծ նշանակություն ունի:

Политика 12:48 01/09/2018 Армения
Посол Г. Саганелидзе директору СНБ А. Ванецяну: Стабильность Армении имеет большое значение для Грузии
Директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян принял Чрезвычайного и Полномочного Грузии в РА Георгия Саганелидзе. Об этом сообщает пресс-служба СНБ РА.
Согласно информации, поприветствовав  посла, директор обратился к  традиционной  дружбе  двух братских народов, отметив, что  тесное  сотрудничество и устойчивые  рабочие  отношения имеют большое  значение  для  Армении.
Посол Г. Саганелидзе также отметил  уже  установившееся тесное  сотрудничество, подчеркнув, что крепкие  дружественные, теплые  отношения двух стран только способствуют эффективной работе, и впредь следует делать всё возможное, чтобы их ещё большего укрепления и углубления.
Подводя итоги ознакомительного визита  в  СНБ РА, посол Г. Саганелидзе  вновь подчеркнул, что  стабильность Армении имеет большое  значение для  Грузии.