Հասարակություն 13:35 01/09/2018 Արցախ
Մի խումբ ադրբեջանցիներ սեպտեմբերի 1-ի առավոտյան շփման գծի Բարդա-Աղդամ ուղղությամբ փորձել են հատել սահմանը; Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի ՊԲ մամուլի խոսնակ  Սենոր Հասրաթյանը։
«Մի խումբ ադրբեջանցիների կողմից այսօր՝ սեպտեմբերի 1-ի առավոտյան Բարդա-Աղդամ ուղղության սահմանահատվածը քայլերթով հատելու «նախաձեռնությունը», ինչպես և սպասվում էր, տապալվեց:
Սադրանքը կանխվեց ոչ այլ ում, քան հենց նրանց կողմից, ովքեր նախաձեռնել էին այդ հիմարությունը: Կատարվածից կարելի է եզրակացնել, որ ի զարմանս մեզ, բանականությունն ավելի ուժեղ գտնվեց, քան մարդկանց մոլորության մղած զգացականությունը: Հակառակ դեպքում ադրբեջանական կողմը հերթական անգամ կարող էր հայտնվել աննախանձելի վիճակում»,- գրել է Սենոր Հասրաթյան:

Society 14:04 01/09/2018 NKR
A group of Azerbaijanis attempted to cross the Artsakh border on Saturday, a spokesman of the Artsakh Defense Ministry, Senor Hasratyan said in a Facebook post.
“A group of Azerbaijanis ‘marched’ to cross the Barda-Aghdam border section on 1 September, but their ‘initiative’ failed, as expected,” he said, adding the provocation was thwarted by the initiators themselves.
“It can be concluded from the incident that the logic overpowered the misguiding emotion. Otherwise, the Azerbaijani side would have appeared in an unenviable situation once again,” Hasratyan wrote.