Տնտեսություն 12:40 03/09/2018 Հայաստան
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկում է այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից հիփոթեքային վարկերի գնման նոր ծրագիր, որն ունի մի շարք առավելություններ.
- հաճախորդները կկարողանան նվազեցնել իրենց գործող հիփոթեքային վարկի տոկոսադրույքը,
- փոխել վարկի արժույթը,
- ավելացնել վարկի ժամկետը,
- ինչի հետևանքով հաճախորդները կփոքրացնեն իրենց ամսական ֆինանսական բեռը և կնվազեցնեն վարկի մարմանն ուղղված ծախսերը։
Բանկից հայտնում են, որ այսուհետ բոլոր հաճախորդներին, որոնք բարեխղճորեն սպասարկում են իրենց հիփոթեքային վարկերը Հայաստանի ցանկացած բանկում կամ վարկային կազմակերպությունում, հնարավորություն է ընձեռնվում տեղափոխել իրենց հիփոթեքային վարկերը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ՝ ստանալով նոր հիփոթեքային վարկ՝ գործող վարկի մնացորդի չափով առավել շահավետ պայմաններով և պարզեցված գործընթացով:
Հիփոթեքային վարկերը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կգնվեն հետևյալ բարելավված պայմաններով.
- տարեկան տոկոսադրույք՝ սկսած 10.9%*, վարկի ժամկետը՝ մինչև 30 տարի, վարկի գումար՝ մինչև 80 մլն ՀՀ դրամ,
- հիփոթեքի գնման որոշման կայացում՝ մինչև 1,5 օրվա ընթացքում,
- հաճախորդի եկամուտները չեն վերլուծվում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում հիփոթեքային վարկի գնման համար անհրաժեշտ է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում վարկերի գնման պայմաններին ավելի մանրամասն կարելի է տեղեկանալ այցելելով Բանկի մասնաճյուղեր, www.vtb.am կայք կամ զանգահարելով Միասնական տեղեկատվական կենտրոնի 8787  հեռախոսահամարով:

Экономика 12:28 03/09/2018 Армения
Банк ВТБ (Армения) запускает новую программу рефинансирования/выкупа ипотечных кредитов из иных банков и кредитных организаций.
Согласно релизу, программа имеет ряд преимуществ:
- клиенты смогут снизить процентную ставку действующего кредита,
- поменять валюту кредита,
- увеличить срок кредита,
- вследствие чего клиенты облегчат свою ежемесячную финансовую нагрузку и оптимизируют расходы на погашение кредита.
«Отныне всем клиентам, которые добросовестно обслуживают свои ипотечные кредиты в любом банке или кредитной организации Армении, предоставляется возможность рефинансировать/перевести их в Банк ВТБ (Армения), получив новый ипотечный кредит в размере остатка действующего кредита на наиболее выгодных условиях по облегченному процессу.
Ипотечные кредиты в Банке ВТБ (Армения) будут рефинансированы на улучшенных условиях:
- годовая процентная ставка – начиная от 10.9%, срок кредита – до 30-и лет, сумма кредита – до 80 млн драмов РА,
- срок принятия решения по ипотеке - до 1,5 дня,
- доходы клиента не анализируются», – говорится в сообщении.
Как указывается, для рефинансирования ипотечного кредита в Банке ВТБ (Армения) необходим минимальный пакет документов.
Более подробную информацию об условиях рефинансирования кредитов в Банке ВТБ (Армения) можно узнать в филиалах Банка, на сайте www.vtb.am, в Единой информационной службе по номеру 87-87.