Իրավունք 15:53 11/09/2018 Հայաստան
«Ուզում եմ հաստատել, որ այդ խոսակցությունն իրականում մեր մասնակցությամբ է, շատ տարօրինակ է, որ գաղտնալսվել է ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՔԾ պետի խոսակցությունը»,-ասաց ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով գաղտնալսված զրույցի հրապարակմնանը։
Նա մտահոգիչ փաստ համարեց գաղտնալսումը, ասաց՝ կիրականացվի մանրակրկիտ քննություն, կպարզվի ձայնագրման աղբյուրը և այն, թե ով է կատարել ձայնագրությունը։
«Եթե չեմ սխալվում, գլխավոր դատախազությունում արդեն կա հարուցված քրեական գործ այդ փաստով, և առաջիկայում կիմանանք մնացած մանրամասները»,-ասաց Ա. Վանեցյանը։
«Ամենից շատ ինձ հուզում է հարցը, թե ինչպես են ձայնագրել, շատ վատ է»,-նկատեց Վանեցյանը։
Լրագրողները հարցրեցին, անվտանգության առումով դա ինչպես կմենկնաբանեք, պատասխանեց՝ շատ վատ, բայց անվտանգության ցուցիչ չէ։

Право 16:13 11/09/2018 Армения
«Хочу подтвердить, что данный разговор на самом деле состоялся с нашим участием, очень странно, что был прослушан разговор между директором СНБ и начальником Специальной следственной службы (ССС)», – заявил директор СНБ Армении Артур Ванецян, обратившись к скандальной аудиозаписи телефонного разговора с начальником ССС РА Сасуном Хачатряном.
Он посчитал прослушку разговора фактом, вызывающим беспокойство, отметил, что будет проведено детальное расследование, будет выявлен источник записи и тот, кто сделал запись.
«Если не ошибаюсь, в Генпрокуратуре уже возбуждено уголовное дело в связи с данным фактом и в ближайшее время мы узнаем остальные подробности», – отметил А. Ванецян.
«Больше всего меня интересует, как записали, очень плохо», – отметил Ванецян.
Журналисты спросили, как он прокомментирует это с точки зрения безопасности, Ванецян ответил: очень плохо, однако это не показатель безопасности.