Քաղաքական 18:34 12/09/2018 Հայաստան
«Հայկական պատվիրակությունն ակտիվորեն և հետևողականորեն աշխատում է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովում, մշտապես իրականացնում է լուրջ փորձագիտական աշխատանք և գնահատականներ ներկայացնում վեհաժողովի ներկայացրած բոլոր փաստաթղթերի վերաբերյալ»,-ընդգծել է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը ՀԱՊԿ ԽՎ-ի պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի հետ հանդիպման ժամանակ։
ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հոկտեմբերի 29-30-ին Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի և վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:
Արա Սաղաթելյանը նշել է, որ ՀԱՊԿ ԽՎ լիագումար նիստն առաջին անգամ է անցկացվելու Երևանում, և մեր երկիրը լրջորեն պատրաստվում է նման կարևոր իրադարձությանը՝ գործադրելով հնարավոր բոլոր ջանքերն աշխատանքային արդյունավետ մթնոլորտ ապահովելու ուղղությամբ: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը համոզմունք է հայտնել, որ նիստերը կանցկացվեն բարձր մակարդակով, իսկ քննարկումները կլինեն արդյունավետ:
Կողմերն անդրադարձել են ՀԱՊԿ-ի շրջանակում խորհրդարանական փոխգործակցությանը: Արա Սաղաթելյանի խոսքով՝ վեհաժողովն իր նպաստն է բերում տարածաշրջանային անվտանգության օրենսդրական ապահովման գործում:
Պյոտր Ռյաբուխինն իր հերթին համոզմունք է հայտնել, որ նիստերը Երևանում կանցկացվեն բարձր մակարդակով, հաշվի կառնվեն կազմակերպչական բոլոր առանձնահատկությունները:

Politics 20:15 12/09/2018 Armenia
CSTO PA Plenary Session will be held in Yerevan for the first time, and our country is seriously getting ready for such important event, making all possible efforts for providing effective working atmosphere, Armenian National Assembly Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan stated today at a meeting with CSTO PA Responsible Secretary Pyotr Ryabukhin.
To note, CSTO PA Council and the CSTO PA plenary sessions are set on October 29-30 in Yerevan.
As the press service at the Parliament reported, the Chief of Staff-Secretary General expressed conviction that the sessions would be held at high level, and the discussions would be effective.
During the meeting the sides touched upon the parliamentary cooperation within the framework of the CSTO. According to Ara Saghatelyan, the Assembly contributes to the legislative provision of the regional security. In this context the Chief of the Staff of the parliament has underlined that the Armenian delegation actively and consistently works in the CSTO Parliamentary Assembly, permanently does serious expertise work and presents assessments on all documents submitted by the Assembly.
Pyotr Ryabukhin in his return expressed conviction that the sessions would be held in Yerevan at high level and all organizational peculiarities would be taken into consideration.