Հասարակություն 13:55 12/09/2018 Հայաստան
Բաղանիս գյուղում այս պահին իրավիճակը կայուն է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
Հիշեցեննք, որ Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի տարածաշրջանի Բաղանիս գյուղի ուղղությամբ երեկ երեկոյան ադրբեջանական զինուժը հրաձգային զենքերից կրակոցներ է արձակել։ Մի քանի օր առաջ ևս հակառակորդը կրակոցներ էր արձակել Բաղանիսի ուղղությամբ։
«Իրավիճակը կայուն է: Հրադադարի այդպիսի խախտումներ պարբերաբար են լինում, որոնց մեր զինված ուժերն արձագանքում են, և իրավիճակը կայունանում է, անհանգստանալու  խնդիր չկա»,- ասաց նախարարը:
Դավիթ Տոնոյանի խոսքով՝  նման կրակոցները սովորաբար կապված են լինում գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինժեներական աշխատանքների հետ:

Society 15:17 12/09/2018 Armenia
The situation in the border village of Baghanis in Armenia's Tavush region is stable at the moment, Defense Minister Davit Tonoyan told reporters at a briefing on Wednesday.
Azerbaijani fire targeted Baghanis on Tuesday evening, but the gunshots did not cause any damage to the residence.
“The situation is stable. Such ceasefire violations occur regularly, to which our armed forces respond, and the situation gets stabilized. There is nothing to worry about at the moment,” Tonoyan said.
According to the minister, such ceasefire breaches are generally linked with agricultural and engineering works.