Արսեն Թորոսյանի մտերիմը1 ամիս պոլիկլինիկայի տնօրեն աշխատելուց հետո կոնֆլիկտի պատճառող հեռացել է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի փոխանցմամբ՝ «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի ենթակայության տակ գտնվող պոլիկլինիկայի տնօրեն դարձած Գևորգ Սիմոնյանը, որն առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի մտերիմներից է, մոտ մեկ ամիս պաշտոնավարելուց հետո կոնֆլիկտի մեջ է հայտնվել հիվանդանոցի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, Արա Մինասյանին փոխարինած Արման Հովակիմյանի հետ։
Թերթը գրել է, թե վերջինս նույնպես Արսեն Թորոսյանի «մարդն» է։ Ըստ թերթի, պոլիկլինիկայի երիտասարդ տնօրենը հրաժարվել է կատարել Հովակիմյանի հրահանգները, փորձել է ինքնուրույն իրականացնել գնումների գործընթացը, կադրային քաղաքականությունը և առաջացած հակասությունների արդյունքում հեռացել է։

Пресса дня 11:59 19/09/2018 Армения
«Грапарак»: Проработавший месяц директором поликлиники протеже Арсена Торосяна уволен из-за конфликта
Газета «Грапарак» пишет, что занявший должность директора подведомственной медицинскому центру «Сурб Григор Лучсаворич» поликлиники Геворк Симонян, который является одним из близких министра здравоохранения Арсена Торосяна, проработав на этой должности примерно месяц, оказался в конфликте с временно исполняющим обязанности директора больницы, заместителем Ара Минасяна – Арманом Овакимяном.
Издание отмечает, что последний также является «человеком» Арсена Торосяна. Как пишет газета «Грапарак», молодой директор поликлиники отказался выполнять указания Армана Овакимяна и попытался самостоятельно осуществить процесс закупок, кадровую политику, в результате чего был уволен из-за возникших разногласий.