Հասարակություն 14:30 20/09/2018 Հայաստան
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորի առաջին ցիկլն ավարտած ստարտափների ռեզիդենտներն ելույթ ունեցան ներդրողների առջև։  Demo Day միջոցառմանը ներկա էին հնարավոր ներդրողներ, ստարտափ էկոհամակարգի ներկայացուցիչներ,  ստարտափներ, Beeline Ինկուբատորի մենթորները, ինչպես նաև Beeline-ի աշխատակիցները։
Ընկերությունից հայտնում են, որ միջոցառման ընթացքում ստարտափները ներկայացրեցին իրենց մշակած հավելվածները, ստարտափների դեմո տարբերակները, թրեյլերները և այլն։ Յուրաքանչյուր ստարտափ ուներ նաև իր «անկյունը», որտեղ ցանկացողները կարող էին լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալ նրանց մասին և կոնտակտային տվյալներով փոխանակվել։
«Այսօրվա միջոցառումը շատ պատասխանատու է ոչ միայն մեր ստարտափների, այլև Ինկուբատորի համար, քանի որ ցույց է տալու նախորդ չորս ամիսների ընթացքում կատարած աշխատանքի արդյունքները։ Այս թիմերը մեզ մոտ եկան դեռ գաղափարների փուլում, իսկ այսօր արդեն լիարժեք կայացած ստարտափներ են ու պատրաստ են ներկայանալ ներդրողներին։ Հենց սա էր մեր նպատակը, և մենք դա իրականացրեցինք։ Բայց մենք ունենք ևս մի նվեր՝ մեր երեք ընտրված ստարտափները կկարողանան ևս չորս ամիս օգտվել Ինկուբատորի տարածքից և այցելել դասընթացները»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորն աջակցում է հայկական ստարտափներին առաջին քայլերը շուկայում անելու հարցում։ Նրանց տրամադրվում է աշխատանքային տարածք, կազմակերպվում են դասընթացներ և վարպետության դասեր՝ ձեռներեցության, մենեջմենթի, մարքեթինգի, PR-ի, ֆինանսական և իրավաբանական հարցերի վերաբերյալ։
Ընտրված ռեզիդենտ ստարտափները 4 ամսվա ընթացքում օգտվում են Ինկուբատորի ռեսուրսներից և փորձագետների խորհրդատվությունից։

Общество 14:34 20/09/2018 Армения
Согласно релизу, на мероприятие под названием Demo Day, присутствовали потенциальные инвесторы, представители стартап-экосистемы и бизнеса, стартапы, менторы инкубатора, а также сотрудники Beeline.
Во время мероприятия резиденты Beeline Startup Incubator-а представили инвесторам и гостям свои приложения, демоверсии и трейлеры своих стартапов и многое другое. У каждого стартапа был свой «уголок», где желающие смогли получить дополнительную информацию и обменяться контактами.
«Сегодняшнее мероприятие очень важно не только для стартапов, но и для Beeline Startup Incubator-а, так как показывает результаты нашей работы за последние четыре месяца. Эти команды пришли к нам на стадии идей и уже являются полноправными стартапами, готовыми представить себя инвесторам. Именно это было нашей целью, и мы с ней успешно справились. У нас будет еще один подарок для наших резидентов – трем стартапам мы предоставим возможность еще 4 месяца пользоваться ресурсами Инкубатора и участвовать в обучающих сессиях», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Главная цель Beeline Startup Incubator – помогать армянским стартапам делать первые шаги на рынке. В частности, им предоставляется офисное пространство, организовываются учебные курсы и мастер-классы по предпринимательству, менеджменту, маркетингу, PR, по финансовым и юридическим вопросам.
Каждому стартапу предоставляется возможность пользоваться услугами инкубатора и советами экспертов на протяжении 4 месяцев.