Հասարակություն 12:17 20/09/2018 Հայաստան
ՀՀ ոստիկանության ծառայողները Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային գագաթաժողովի օրերին իրենց մոտ կունենան հայերեն-ֆրանսերեն զրուցարան: Այս մասին գործադիրի այսօրվա նիստում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանն էլ հավելեց, որ այն ծառայողները, որոնք անմիջապես շփվելու են գագաթնաժողովի հյուրերի հետ, ունենալու են այդ զրուցարանից:
Նշենք, որ Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովից առաջ՝ Ոստիկանությունը հայերեն-ֆրանսերեն զրուցարան էր նվիրել նաև գործադիրի անդամներին:
«Ձեր սեղաններին դրված է ՀՀ ոստիկանության նվերը կառավարությանը՝ հայերեն-ֆրանսերեն զրուցարան, Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովին ընդառաջ, որը տեղի է ունենալու Երևանում: Այն շատ մեծ իրադարձություն է մեզ համար ու լավ առիթ, որ մեր իմացած լեզուների քանակն ավելացնենք: Ես կարծում եմ, որ նոր Հայաստանում, և ընդհանրապես ճիշտ կլինի, որ  ՀՀ քաղաքացիները մի քանի օտար լեզու իմանան և Ֆրանկաֆոնիայի գագաթնաժողովը լավ առիթ է, որ մենք այս ուղղությամբ ևս մեկ քայլ անենք», - նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:

Society 13:12 20/09/2018 Armenia
Armenian police officers will carry Armenian-French phrasebooks with them during the 17th Summit of the International Organization of La Francophonie (OIF), Prime Minister Nikol Pashinyan said at today’s Cabinet meeting.
Armenian Police Chief Valery Osipyan also confirmed that those officers, who will directly contact with the summit guests, will carry such phrasebooks.
Ahead of La Francophonie summit scheduled for October in the Armenian capital of Yerevan, police have also presented Armenian-French phrasebooks to the government members.
“Placed on your tables is the gift of the Armenian police to the government – Armenian-French phrasebook, ahead of the 17th La Francophonie summit. It is a great event for us and a good opportunity to increase the number of languages that we master,” Pashinyan said, stressing the need for Armenian citizens to speak several foreign languages, with the summit standing as “a good opportunity for us to take another step in this direction.”