Հասարակություն 13:47 20/09/2018 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը կազմակերպելու աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Այս մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Փաշինյան-Թրամփ հանդիպման համար գործընթացը ժամանակ է պահանջում, աշխատում ենք Միացյալ նահանգների  հետ, ունենք տարբեր հարթակներ միասին աշխատելու և այդ հարցը պետք է գա ու հասնի իր հանգուցալուծմանը:  Մոտ ժամանակներս կլսեք տարբեր մակարդակներով այդ հանդիպումների մասին, որոնք բերելու են ավելի բարձր  մակարդակի հանդիպման: Ներկայումս չենք կարող նախատեսել, որ հապճեպ հանդիպում կկայանա»,-նշեց Զոհրաբ Մնացականյանը:
Հարցին՝  Նյու Յորքում Փաշինյան-Թրամփ հանդիպում չի՞ սպասվում, նախարարն ասաց. «Մենք հիմա չենք սպասում»:

Политика 14:05 20/09/2018 Армения
Работы по организации встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента США Дональда Трампа – в процессе. Об этом заявил в беседе с журналистами после заседания правительства Армении в четверг, 20 сентября, глава МИД РА Зограб Мнацаканян.
«Этот процесс требует времени, мы работаем с США. Есть разные площадки для совместной работы, и этот вопрос должен получить развязку. В скором времени мы предоставим информацию о встречах на разных уровнях, которые приведут к этой встрече на высшем уровне. В настоящее время не могу предугадать, что эта встреча так второпях состоится», – сказал Зограб Мнацаканян.
На вопрос, не ожидается ли в Нью-Йорке встречи Пашинян-Трамп, министр сказал: «Сейчас мы не ожидаем».