Իրավունք 18:46 23/09/2018 Հայաստան
Սեպտեմբերի 23-ին, ժամը 18-ի դրությամբ, Երևան քաղաքի ավագանու ընտրության ընթացքի վերաբերյալ ոստիկանությունում ստացվել է 54 ահազանգ։
Ոստիկանությունից մանրամասնում են՝ ահազանգերից 6-ը՝ ընտրողներին կաշառք տալու, կաշառք ստանալու, ընտրությունների ժամանակ բարեգործության արգելքի խախտման կամ ընտրողի ազատ կամքի իրականացմանը խոչընդոտելու, 1-ը՝ ընտրական իրավունքի իրականացմանը, ընտրական հանձնաժողովների աշխատանքներին կամ ընտրությանը մասնակցող անձանց լիազորությունների իրականացմանը խոչընդոտելու, 1-ը՝ լրագրողի մասնագիտական օրինական գործունեությունը խոչընդոտելու, 8-ը՝ մեկից ավելի անգամ կամ այլ անձի փոխարեն քվեարկելու (քվեարկելու փորձ), 3-ը՝ քվեարկության գաղտնիությունը խախտելու, 15-ը՝ ընտրացուցակների անճշտության և 20-ը՝ այլ իրավախախտումների վերաբերյալ։

Право 19:28 23/09/2018 Армения
Сегодня, по состоянию на 18:00, в Полицию Армении поступило 54 сообщения относительно хода выборов в Совет старейшин города Еревана, сообщает пресс-служба ведомства.
6 из сообщений касаются дачи, получения взятки, нарушения запрета на благотворительность во время выборов или препятствования праву на свободное волеизъявление избирателя; 1 – препятствования реализации права на выбор, деятельности избирательной комиссии или осуществлению полномочий лиц, участвующих в выборах, 1 – воспрепятствования профессиональной законной деятельности журналиста, 8 – голосования более одного раза или вместо другого лица (попытки голосования), 3 – нарушения тайны голосования, 15 – неточностей в избирательных списках, 20 – иных правонарушений.