«Ժամանակ». Թիվ 92 մանկապարտեզի ներառական հատվածի մոտ 10 հատուկ մանկավարժ հեռացվել է աշխատանքից
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Երևանի թիվ 92 մանկապարտեզը, որտեղ մի քանի տարի է՝ գործում է ներառական խնամքի կարիք ունեցող երեխաների համար նախատեսված մասնաշենքը հատուկ մանկավարժներով, հայտնվել է հերթական սկանդալի կիզակետում։
Ներառական հատվածի մոտ 10 հատուկ մանկավարժ աշխատանքից հեռացվել է տնօրեն Կարինե Հարությունյանի ու իրենից ավելի բարձրերի համար կազմակերպված դրամահավաքներին չմասնակցելու, մանկապարտեզի ներսում տեղի ունեցող արատավոր երևույթները բացահայտելու համար։
Աշխատակիցները մեզ տրամադրել են մի ձայնագրություն, համաձայն որի՝ մանկապարտեզի տնօրենը իրենց հետ խոսակցության ժամանակ խոստովանել է, որ իր համար դրամահավաքներ են եղել, ու որ այդ մանկավարժները աշխատանքից հեռացվել են գումարներ չտալու ու ոստիկանությունում բողոքներ գրելու համար»։

Пресса дня 11:52 27/09/2018 Армения
Газета «Жаманак» пишет, что в центре очередного скандала оказался детский сад №92 Еревана, где уже несколько лет действует корпус со специально подготовленными педагогами для инклюзивного образования детей, нуждающихся в особой заботе.
«Около 10 учителей инклюзивного образования уволены из-за неучастия в организованных для директора Карине Арутюнян и вышестоящего руководства сборов пожертвований, разоблачения происходящих в детском саду порочных явлений.
Сотрудники предоставили нам запись, согласно которой директор детсада в беседе с ними признается, что для нее были организованы сборы денег и эти учителя уволены с работы и за отказ внести пожертвование, и за написанное в полиции заявления», - отмечает издание.