Հասարակություն 16:22 27/09/2018 Հայաստան
Հոկտեմբերի 5-7-ը նախատեսվում է ռուսաստանցի մեկ տասնյակից ավելի կանանց այցը Հայաստան և Արցախ՝ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի նախաձեռնած «Կանայք հանուն խաղաղության» արշավի շրջանակներում:
Վարչապետի տիկնոջ գրասենյակից հայտնեցին, որ խմբում ընդգրկված են Ռուսաստանի հասարակական-քաղաքական, մշակույթի, մարզական, գրական, լրատվական ոլորտների ականավոր գործիչներ: Նրանք Երեւան կժամանեն հոկտեմբերի 5-ին, իսկ հոկտեմբերի 6-ին Աննա Հակոբյանի ուղեկցությամբ կմեկնեն Արցախ, որտեղ առաջնագծից խաղաղության իրենց ուղերձը կհղեն հակամարտության բոլոր կողմերին:
Աննա Հակոբյանը «Կանայք հանուն խաղաղության» արշավի մեկնարկը հայտարարել է այս տարվա հուլիսի 24-ին Մոսկվայում:
Սեպտեմբերի 21-ին Աննա Հակոբյանը խաղաղության արշավին միանալու կոչ է հղել Սանկտ Պետերբուրգում՝ Կանանց եվրասիական երկրորդ համաժողովի մասնակիցներին:

Общество 20:11 27/09/2018 Армения
В рамках кампании «Женщины во имя мира» планируется визит группы российских женщин-деятелей политики и культуры в Арцах
С 5 по 7 октября в рамках инициированной супругой премьер-министра Армении Анной Акопян кампании «Женщины во имя мира» планируется визит свыше десятка российских женщин в Армению и Арцах. Об этом сообщают из офиса А. Акопян.
Согласно информации, в группу входят известные деятели  общественно-политической, культурной, спортивной, литературной и информационной сфер России. Они прибудут в Армению 5 октября, а 6 октября в сопровождении Анны Акопян посетят Арцах, где с передовой обратятся с призывом к миру к сторонам конфликта.