Փաշինյան-Բաղդասարյան հանդիպման մեջ արտառոց ոչինչ չկա. Արմեն Աշոտյան
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ա ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հանդիպումը պլանավորված է այսօր: Վայրի և ժամի մասին լրացուցիչ բան ասել չեմ կարող, բայց այդ հանդիպման մեջ արտառոց ոչինչ չկա»,- այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Քաղաքական օրակարգը պետք է բաց լինի: Բացի այն հարցը, որը հետաքրքրում է Նիկոլ Փաշինյանին, կան հարցեր, որոնք որ հետաքրքրում են նաև մեզ: Դժվար է ասել, թե ինչպիսի համամասնությամբ այդ հարցերի քննարկմանը ժամանակ կհատկացվի հանդիպման ժամանակ»,- նշեց խորհրդարանականը:
Արմեն Աշոտյանի համոզմամբ՝ այդ քննարկումները պետք է խարսխված լինեն երեք կարևոր սկզբունքների հիման վրա, առաջին՝ սահմանադրականություն, 2-րդ՝ ՀՀ ներքին կայունություն և 3-րդ՝ Հայաստանի անվտանգային միջավայրի ամրապնդում: «Մեր հարցերը կբխեն այս սկզբունքներից»,- ասաց նա:
Հարցին՝ այսօր ՀՀԿ խմբակցության նիստ տեղի՞ է ունեցել, որտեղ անդրադարձ է եղել Փաշինյան-Բաղդասարյան հանդիպմանը, Աշոտյանը պատասխանեց: «Եղել է նաև անդրադարձ այդ կարևոր հարցին: Ես չեմ ցանկանում մինչև հնարավոր հանդիպում հեղեղել տեղեկատվական դաշտը»,- ասաց նա:

Политика 20:21 01/10/2018 Армения
Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА), председатель Постоянной комиссии Национального Собрания РА по внешним связям Армен Ашотян не видит ничего необычного во встрече премьер-министра Никола Пашиняна и руководителя парламентской фракции РПА Ваграма Багдасаряна.
«Встреча премьера Никола Пашиняна и руководителя фракции РПА Ваграма Багдасаряна запланирована сегодня. О месте и времени дополнительных сведений сообщить не могу. Но в этой встрече нет ничего необычного», – сказал Ашотян сегодня в беседе с журналистами в парламенте Армении.
«Политическая повестка должна быть открытой. Помимо того вопроса, который интересует Никола Пашиняна, есть вопросы, которые волнуют также нас. Сложно сказать, в какой пропорции обсуждению данных вопросов будет уделено время  на встрече», – отметил Ашотян.
«В любом случае, важно, чтобы политическая повестка включала в себя три принципа – Конституцию,  внутриполитическую стабильность и укрепление безопасности», – подчеркнул депутат.