Սպորտ 19:41 02/10/2018 Աշխարհում
Ֆրանսիացի մարզիչ Զինեդին Զիդանը չի ցանկանում աշխատել «Մանչեսթր Յունայթեդում»։ Այս մասին գրում է Լենտա.ռու կայքը՝ հղում անելով Le Parisien-ին։
Մասնագետը կարծում է, որ եթե մրցաշրջանի կեսերից գլխավորի թիմը, որն ուժեղ ցնցումների մեջ է, հնարավոր  ձախողումը կփչացնի իր հեղինակությունը։ Նաև այն փաստն է դեր խաղացել, որ նա չգիտի անգլերեն։ Սկզբանղբյուրը նշում է, որ Զիդանը երազում է աշխատել թուրինյան «Յուվենթուսում»։
Նախօրեին  հայտարարվել էր, որ ֆրանսիացին հնարավոր է զբաղեցնի իտալական ակումբի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը։ Ակնկալվում է, որ Բեպպե Մարոտտան առաջիկայում կազատի այդ պաշտոնը։
Դեռ սեպտեմբերի 29-ին էր հայտնվել տեղեկատվություն «Մանչեսթր Յունայթեդի»՝ Զիդանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին։ The Mirror-ի տեղեկությամբ, անգլիական ակումբի ղեկավարությունն արդեն նախնական խոսակցություն ունեցել է մարզիչի հետ։
Հաղորդվում է, որ «Մանչեսթր Յունայթեդի» մարզիչ ժոզե Մոուրինյոն մի շարք ֆուտբոլիստների հետ խնդիրներ ունի, և հենց այդ ֆոնին հայտնվել է ֆրանսիացի մարզիչի և ակումբի համատեղ աշխատանքի մասին խոսակցությունները։

Спорт 19:47 02/10/2018 В мире
Французский тренер Зинедин Зидан не желает работать в «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на Le Parisien.
Специалист считает, что если он в середине сезона возглавит команду, которую сильно лихорадит, то возможный провал испортит его репутацию. Также играет роль тот факт, что он не знает английского языка. Издание отмечает, что Зидан мечтает попасть на работу в туринский «Ювентус».
1 октября сообщалось, что француз может занять пост генерального директора итальянского клуба. Ожидается, что Беппе Маротта в ближайшее время освободит эту должность.
Об интересе «Манчестер Юнайтед» к Зидану сообщалось 29 сентября. По информации The Mirror, руководство английского клуба уже провело предварительную беседу с тренером.
Слухи о возможном союзе клуба и французского тренера появились на фоне сообщений о конфликте нынешнего наставника «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью с рядом игроков. В этом сезоне команда занимает десятое место в турнирной таблице Английской премьер-лиги, также она вылетела из Кубка лиги, проиграв дома «Дерби Каунти».
31 мая Зидан объявил об уходе из мадридского «Реала». Французский специалист привел сливочных к трем победам подряд в Лиге чемпионов, победе в национальном чемпионате и двум трофеям клубного чемпионата мира.