Օրվա մամուլ 09:27 04/10/2018 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որոշ տեղեկություններով, նախագահ Արմեն Սարգսյանը չի պատրաստվում ստորագրել նախօրեի աղմկահարույց օրինագիծը։ Նա նեղ միջավայրում այն  «հետքայլ» է անվանել և պատրաստվում է օգտվել օրենքով սահմանված 21 օրվա ժամկետից ու այն ուղարկել ՍԴ, որը կարող է դրա սահմանադրականությունը քննել 3 ամսում։
Այս մտադրության մասին է վկայում նաև նախագահի կայքում հրապարակված տեղեկությունը․ «Նախագահը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Արա Բաբլոյանի հետ և քննարկել ստեղծված իրավիճակը․․․ օրենքի նախագծին նա կանդրադառնա Երևան վերադառնալուն պես՝ նախաձեռնելով խորհրդակցություններ կառավարության և ԱԺ ղեկավարության հետ: Նախագահը հորդորում է լինել զուսպ և հանդուրժողական միմյանց հանդեպ և համոզված է, որ ստեղծված իրավիճակը հնարավոր է և պետք է հանգուցալուծել Սահմանադրության և օրենքների շրջանակում՝ բանակցության և երկխոսության ճանապարհով»»:

Пресса дня 11:28 04/10/2018 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что по некоторым сведениям, президент Армен Саркисян не собирается подписывать резонансный закон. В узком кругу он назвал его «регрессом» и собирается воспользоваться установленным 21-дневным сроком и направить его в Конституционный суд, который может рассмотреть его конституционность в течение 3 месяцев.
Об этом намерении свидетельствует также опубликованная на сайте президента информация: «Президент провёл телефонные разговоры с премьер-министром Николом Пашиняном и председателем Национального Собрания Ара Баблояном и обсудил создавшуюся ситуацию. Законом «О внесении изменения в Конституционный Закон Республики Армения «Регламент Национального Собрания» президент Саркисян займётся по возвращении в Ереван, инициируя консультации с руководством правительства и Национального Собрания.
Президент призывает быть сдержанными и терпимыми по отношению друг к другу и уверен, что создавшуюся ситуацию возможно и нужно разрешить в рамках Конституции и законов, посредством переговоров и диалога».