Հասարակություն 13:49 06/10/2018 Արցախ
Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊԲ-ից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակում ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Politics 14:46 06/10/2018 Armenia
The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 150 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday. In the period from September 30 – October 1, the adversary fired around 1,000 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the ministry added.
As the statement said, the Defense Army strictly adheres the ceasefire regime and continues taking necessary measures for the reliable protection of combat positions.