Հասարակություն 15:12 12/10/2018 Հայաստան
Ինչպես տեղեկացրել էինք, այսօր Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության անդամ երկրների առաջին տիկնայք՝ ՀՀ վարչապետի տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի ուղեկցությամբ, շրջում են երևանյան թանգարաններում:
«Գաֆէսճեան թանգարանից» դուրս գալուց հետո Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը` Բրիջիտ Մակրոնը զրուցեց լրագրողների հետ:
«Շնորհակալություն Հայաստանին՝ այս արտառոց ընդունելության համար: Շատ բան ավելի լավ հասկացանք՝ լինելով այստեղ և այլևս ցանկություն չունենք հեռանալու: Սա արտառոց ընդունելություն է, որի մասին երկար կհիշենք ու կրկին կայցելենք», - ասաց Բրիջիտ Մակրոնը:

Общество 15:43 12/10/2018 Армения
Как сообщалось сегодня ранее, первые леди стран-участниц Международной организации Франкофонии (МОФ) в сопровождении супруги премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Анны Акопян – посещают ереванские музеи.
При выходе из Центра искусств Гафесчяна (Музея Гафесчяна) в Ереване супруга президента Франции Эммануэля Макрона – Брижит Макрон – побеседовала с журналистами.
«Спасибо Армении за оказанный эксклюзивный прием. Многое мы поняли гораздо лучше, побывав здесь, и больше не хотим уезжать. Это был уникальный прием, о котором мы будем помнить долго, и вновь приедем», – сказала Брижит Макрон.