Իրավունք 14:20 16/10/2018 Աշխարհում
Նյու-Յորքում անցած հանգստյան օրերին վերջին 25 տարվա ընթացքում առաջին անգամ  որևէ կրակոց չի հնչել։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին New York Post-ին հայտնել են ամերիկյան քաղաքի ոստիկանությունից։
Նշվում է, որ վերջին անգամ նման  իրավիճակ արձանագրվել էր 1993 թվականին։ Քաղաքապետ Բիլլ դե Բլազիոն բարձր է գնահատել Նյու-Յորքի ոստիկանների կատարած աշխատանքը։
«Վերջին հանգստյան օրերին՝ շաբաթ, կիրակի, նաև ուրբաթ, Նյու-Յորքում կրակոցի որևէ դեպք չի եղել։ Մի՞թե հիանալի չէ»,- նշել է Բլազիոն։
Բայց և այնպես, արդեն երկուշաբթի քաղաքում կրկին կրակոցներ են հնչել. Բրոնքս թաղամասում տղամարդը վիրավորվել է կրակոցից և հոսպիտալացվել։

Право 14:33 16/10/2018 В мире
В Нью-Йорке на минувших выходных впервые за 25 лет не зафиксировали ни одного случая стрельбы. Об этом сообщает New York Post со ссылкой на полицию американского города.
Как отмечается, последний раз подобная ситуация фиксировалась в 1993 году. Мэр города Билл де Блазио похвалил полицейских Нью-Йорка.
«На последних выходных – в пятницу, субботу и воскресенье – не было ни одного случая стрельбы в Нью-Йорке. Разве это не здорово?» – высказался де Блазио.
Тем не менее, уже в понедельник в городе произошла стрельба: в районе Бронкс мужчина получил огнестрельное ранение и был госпитализирован. Сообщается, что его здоровью ничто не угрожает, пишет «Газета.Ru».