Քաղաքական 18:23 19/10/2018 Հայաստան
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը, ով այդ պաշտոնին էր 2003 թվականից, ազատվել է պաշտոնից։ Լուրը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Այս պահին բացի Կամո Արեյանից, այլ փոխքաղաքապետերի ազատման մասին պաշտոնական տեղեկատվություն չկա»,-ասացին քաղաքապետարանից։
Նշենք, որ Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական էջից արդեն հեռացված է Կամո Արեյանի անունը։ Քաղաքապետի մյուս տեղակալների՝ Դավիթ Օհանյանի, Արամ Սուքիասյանի ու Վահե Նիկոյանի անունները դեռ կան։
Ընդգծենք, որ «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքը սահմանում է, որ քաղաքապետի առաջին տեղակալը պետք է լինի Երևանի ավագանու անդամ:

Политика 18:50 19/10/2018 Армения
Первый заместитель мэра Еревана Камо Ареян, который занимал этот пост с 2003 года, освобожден от занимаемой должности. Информацию Panorama.am подтвердили в Управлении информации и по связям с общественностью мэрии Еревана.
«На данный момент, помимо Камо Ареяна, информации об освобождении от занимаемых должностей других вице-мэров нет», – указали в мэрии.
Стоит отметить, что на официальном сайте мэрии Еревана уже нет имени Ареяна, однако есть имена других вице-мэров:  Давида Оганяна, Арама Сукиасяна и Ваге Никояна.
В соответствии с Законом РА «О местном самоуправлении в городе Ереване», первый заместитель мэра должен быть членом Муниципального совета Еревана.