Տնտեսություն 10:37 19/10/2018 Հայաստան
Հայաստանում կարկտապաշտպան ցանցեր արտադրող և տեղադրում իրականացնող «ՎԱԲԱՏԵՔՍ»  ընկերությունը մասնակցում է «EXPO - RUSSIA ARMENIA 2018»  խորագրով 8-րդ միջազգային արդունաբերական ցուցահանդեսին: Ցուցահանդեսն իրականացվում է Երևանում հոկտեմբերի 17-19-ը:
Ցուցահանդեսի նպատակն է շահագրգիռ անձանց և կազմակերպություններին ներկայացնել նոր և հետաքրքիր գործունեություն ծավալող ընկերությունների և անհատների, որի արդյունքում փոխադարձ շահավետ համագործակցության և գործընկերության նոր հնարավորություններ կարող են ձևավորվել։ Հայ արտադրողների համար սա հրաշալի հնարավորություն է նաև միջազգային շուկային ներկայանալու։
«Լինելով առաջինն ու միակը  կարկտապաշտպան ցանցերի և տեղադրման համակարգերի արտադրությունով ոչ միայն Հայաստանում, այլև տարածաշրջանում` «ՎԱԲԱՏԵՔՍ»  ընկերությունը ցուցահանդեսի ընթացքում տրամադրում է տեղեկատվություն ընկերության գործունեության, ինչպես նաև տեղական և միջազգային մասշտաբով համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ։ Տեղեկատվության փոխանակման արդյունքում բարձրանում է նաև հայ արտադրողի, գյուղացու, ֆերմերի և սպառողի իրազեկվածության մակարդակը։
Արտադրությունն արդեն մեկնարկել է Վանաձոր քաղաքում, և ընկերության գործունեությամբ հետաքրքրվում են նաև հարևան երկրները»,-նշում են ընկերությունից։

Экономика 11:16 19/10/2018 Армения
«EXPO-RUSSIA ARMENIA 2018»: деятельностью компании по производству противоградовых сетей в Армении заинтересованы соседние страны
Компания «ВАБАТЕКС», занимающаяся производством и установкой противоградовых сетей в Армении принимает участие в 8-й международной промышленной выставке «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2018». Выставка проводится в Ереване с 17 по 19 октября.
Целью выставки является развитие экономического, научно-технического, культурного и политического сотрудничества между Российской Федерацией и Республикой Армения, установление и укрепление связей между странами, развитие совместного бизнеса, торгово-экономических и инвестиционных отношений.
«Занимающаяся производством и установкой противоградовых сетей компания “ВАБАТЕКС”, будучи первой не только в Армении, но и регионе – во время выставки предоставит информацию о деятельности компании, а также касательно сотрудничества на местном и международном уровне.
В результате обмена информацией повысится уровень информированности армянских производителей, фермеров и потребителей. Производство стартовало уже в Ванадзоре, и деятельностью компании уже интересуются соседние страны», – говорится в сообщении компании.