NASDAQ OMX Armenia-ի կողմից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հաղթող է ճանաչվել «Բորսայի լավագույն անդամ» անվանակարգում
Տեղի է ունեցել NASDAQ OMX Armenia ֆոնդային բորսայի կողմից կազմակերպված «Բորսայի լավագույն անդամ 2017» ամենամյա մրցույթի արդյունքների ամփոփումն ու մրցանակակիրների պարգևատրումը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ին շնորհվել է «Բորսայի լավագույն անդամ արտարժույթի շուկայում 2017» մրցանակը, հաղթող է դարձել Բանկի գանձապետարանի ֆինանսական շուկաներում գործառնությունների բաժինը:
Ընկերությունից նաև տեղեկացնում են, որ մրցանակաբաշխությունը անցկացվում է արդեն 8-րդ տարին անընդմեջ, և հաղթողին ընտրելու համար հաշվի են առնվում NASDAQ OMX Armenia հարթակներում կնքված գործարքների քանակը, ծավալը և եկամտաբերությունը:
«Լավագույն առևտրային գործընկեր 2017» անվանակարգում հաղթող է ճանարվել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գանձապետարանի արժեթղթերով գործառնությունների բաժնի պետ Հասմիկ Առաքելյանը:
Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունենում արդեն 4-րդ տարին անընդմեջ, շուկայում տարվա լավագույն դիլերը ընտրում է NASDAQ OMX Armenia անդամ հանդիսացող բանկերի և ներդրումային կազմակերպությունների դիլերների ընդհանուր քվեարկության հիման վրա:

Экономика 17:37 22/10/2018 Армения
Состоялось ежегодное подведение итогов и награждение призеров конкурса “Лучший член биржи 2017”, организованного фондовой биржей NASDAQ OMX Armenia.
Согласно релизу, ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» получил приз «Лучший член биржи на валютном рынке 2017», победителем стал Отдел операций на финансовых рынках Казначейства Банка.
Награждение проходит уже 8-ой год подряд, и для выбора победителя учитываются количество, объем и эффективность заключенных сделок на площадках NASDAQ OMX Armenia.
В номинации «Лучший торговый партнер 2017» победителем стала начальник отдела операций с ценными бумагами казначейства Банка ВТБ (Армения) Асмик Аракелян.
Награждение проходит уже 4-ый год подряд, лучшего дилера рынка выбирают на основании общего голосования дилеров банков и инвестиционных организаций Армении, которые являются членами NASDAQ OMX Armenia.