Քաղաքական 14:00 23/10/2018 Հայաստան
«Ինձ ՀՀ նախագահն է ներկայացրել։ Բայց, իսկապես, չեմ կարող ասել՝ ինչ կլինի ընտրության արդյունքը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍԴ անդամի թեկնածու Վահե Գրիգորյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե իշխանության թեկնածու լինելով՝ ինչպիսի վերաբերմունք է ակնկալում ընդդիմությունից։
«Ամենակարևորը, որ կարող եմ ասել՝ ցանկացած դատավորի ընտրության համար դուք չեք կարող կանխատեսել՝ ինչպիսին կարող է լինել ընտրությունը, որովհետև ամեն մեկը որոշելու է իր համար լավագույն ընտրությունը»,- ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է նախկին իշխանության ներկայացուցիչ հանդիսացող ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հետ աշխատելու հեռանկարին, Գրիգորյանը նշեց, որ որևէ խնդիր այդ առումով չի տեսնում:
«Կաշխատեմ, ինչպես, որ հարկ եղավ: Սա անձնական նախապատվությունների հարց չէ: Ամեն մեկն ունի իր պաշտոնական պարտականությունները և այդ պարտականությունների շրջանակներում պարտավոր է համագործակցել, աշխատել, հարաբերվել ցանկացած մեկի հետ»:
Հարցին էլ՝ իր ընտրությունը քաղաքակա՞ն, թե՞ իրավական հարթությունում է, Վահե Գրիգորյանը պատասխանեց, որ սա ամեն դեպքում քաղաքական գործընթաց է:
ՍԴ դատավորի թեկնածուն չհերքեց, որ վայելում է գործադիր իշխանության վստահությունը՝ հնարավոր համարելով, որ այս հանգամանքը հաշվի առնելով՝ ընդդիմությունն իրեն ձայն չտա:

Право 14:34 23/10/2018 Армения
«Мою кандидатуру на вакантное место судьи Конституционного Суда (КС) выдвинул президент Армении. Но, действительно, не могу сказать, какими будут результаты голосования», – сказал сегодня в беседе с журналистами в Национальном Собрании кандидат в судьи КС Ваге Григорян.
Соответствующее заявление он сделал в ответ на вопрос, какого отношения от оппозиции  он рассчитывает, будучи кандидатом от властей.
Что касается перспектив работы с являющимся представителем прежних властей главой КС Грайром Товмасяном, Григорян отметил, что каких-либо проблем в этом плане видит.
«Буду работать, как следует. Здесь не стоит вопроса личных предпочтений. У каждого свои должностные полномочия, и в рамках этих полномочий должно вестись сотрудничество», – сказал он.
На вопрос, в какой плоскости он рассматривает свое избрание – политической или правовой, Ваге Григорян указал, что это, в любом случае, политический процесс.