Քաղաքական 11:40 24/10/2018 Հայաստան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հաջորդ շաբաթ կայցելեն տարածաշրջան: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նա նշեց, որ այցի վերաբերյալ մանրամասների մասին կտեղեկացնեն:
Աննա Նաղդալյանը նաև հայտնեց, որ վաղը՝  հոկտեմբերի 25-ին Հայաստան է այցելելու ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը: Նա  հանդիպելու է երկրի բարձրաստիճան ղեկավարության հետ, մասնավորապես, վարչապետի պաշտոնակատարի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի, պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարների պաշտոնակատարների հետ:
«Քննարկվելու են երկկողմ օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ սա ամերիկյան ամենաբարձր մակարդակի և ամենախոշոր պատվիրակության այցն է վերջին տասնամյակներում:

Politics 13:06 24/10/2018 Armenia
The co-chairs of the OSCE Minsk Group are due to pay a regional visit next week, Armenian Foreign Ministry spokesperson Anna Naghdalyan told a briefing on Wednesday.
She said the details of the visit will be released soon.
Naghdalyan also reminded that John Bolton, Assistant to the U.S. President for National Security Affairs, will visit Armenia on Thursday, 25 October, to meet with the country’s top leadership, including the acting prime minister, chief of the National Security Council, acting foreign and defense ministers.
“A broad circle of bilateral agenda issues will be discussed,” she said, adding that this will be the highest-level visit of a U.S. official to Armenia over decades.