Հասարակություն 19:42 25/10/2018 Հայաստան
«Երևանի 2800-ամյակին» նվիրված ֆիլատելիստական միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում հոկտեմբերի 25-ին հատուկ դրոշմակով մարվեց երկկողմանի բացիկ՝ նվիրված Միջազգային Ֆիլատելիստական ցուցահանդեսին:
Բացիկի մարումն իրականացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալի պաշտոնակատար Արմեն Արզումանյանը, Երևան քաղաքի պատմության թանգարանի տնօրեն Արմինե Սարգսյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ի կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, երկկողմանի բացիկը պատրաստվել է 500 տպաքանակով: Բացիկի դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Բացիկի վրա պատկերված է մի հատված Երևան քաղաքի գիշերային համայնապատկերից՝ Արարատ լեռան խորապատկերին, «Զվարթնոց» օդանավակայանը, Հանրապետության հրապարակի տեսարանը և Կասկադի աստիճաններից կատարված լուսանկարը:

New postcard dedicated to the International Philatelic Exhibition
A special two-sided postcard, dedicated to the International Philatelic Exhibition has been cancelled today by “HayPost” CJSC with a special postmark in the premises of Yerevan History Museum within the framework of the International Philatelic Exhibition dedicated to the 2800th anniversary of Yerevan arranged by the Union of Philatelists of the Republic of Armenia.
The print run of the two-side postcard is 500 pcs. The author of the postcard’s design is the designer of “HayPost” CJSC David Dovlatyan.
The postcard depicts a fragment of a panoramic view of night Yerevan at the background of Mount Ararat, “Zvartnots” airport, the aerial view of the Republic Square and a photo taken from the stairs of Cascade.
The souvenir sheet was cancelled by the Acting Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Armen Arzumanyan, the Director of the Yerevan History Museum Armine Sargsyan, the Chairman of of “HayPost” Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of the Republic of Armenia Hovik Musayelyan.