Հասարակություն 15:08 26/10/2018 Հայաստան
Beeline-ը և Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանը հայտարարում են պրոդուկտի մշակման ճամբարի մեկնարկի մասին
Beeline-ը և Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանը հայտարարում են նոր ձևաչափի ճամբարի մեկնարկի մասին։ Ճամբարն ուղղված է այն երիտասարդներին, ովքեր ունեն նորարար գաղափարներ տարբեր ոլորտների խնդիրների համար, և այդ գաղափարները հետագայում կարող են դառնալ արդյունավետ և եկամտաբեր պրոդուկտ։
Ճամբարին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև սույն թվականի նոյեմբերի 14-ը ներկայացնել դիմում-հայտ հետևյալ հղումով:
Ընկերությունից մանրամասնում են՝ նախնական ընտրությունից հետո լավագույն 10 գաղափարներ ներկայացնող թիմերը կանցնեն մեկօրյա ինտենսիվ աշխատաժողով, որի ընթացքում կհանդիպեն տարբեր փորձագետների, բիզնեսի զարգացման մասնագետների և տեխնիկական մասնագետների հետ, կներկայացնեն իրենց գաղափարները, կստանան նրանցից խորհրդատվություն պոտենցիալ շուկայի, օգտատերերի, պրոդուկտի հնարավոր հատկանիշների վերաբերյալ։ Աշխատաժողովին կհաջորդի երկշաբաթյա աշխատանքը մենթորների հետ, որի ավարտին իրենց գաղափարները կներկայացնեն ներդրողներից, ձեռներեցներից, ՏՏ մասնագետներից բաղկացած ժյուրիին, որը կընտրի լավագույն երկու թիմին։ Տեխնոլոգիական ճամբարի շրջանակում ընտրված թիմերին կտրամադրվի ֆինանսական միջոցներ՝ գաղափարը պրոդուկտի նախատիպի վերածելու համար։
«Աշխարհում ընդունված ձևաչափ է հեքըթոնը, որի ընթացքում թիմերը 24 ժամում պետք է մշակեն գաղափար որոշակի խնդիր լուծելու համար, և մենք ունենք նման մրցույթներ կազմակերպելու փորձ։ Բայց այս անգամ որոշեցինք մեկ քայլ առաջ գնալ և թիմերին օգնել իրենց գաղափարների զարգացման հարցում, որպեսզի ոչ մի լավ գաղափար չկորի և անպայման վերածվի մի օգտակար պրոդուկտի, որը մեր կյանքը կդարձնի ավելի լավը»,–նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ճամբարի ձևաչափը հնարավորության կտա հետաքրքիր գաղափարներ ունեցող երիտասարդներին, ովքեր նաև ունեն տեխնիկական հմտություններ, զարգացնել իրենց գաղափարը, կատարել հետազոտություն, մենթորների օգնությամբ հասկանալ իրենց պրոդուկտի շուկան, օգտատերերին, ինչպես նաև ճամբարի վերջում ստանալ ֆինասնական միջոցներ և կարճ ժամանակում ստանալ նախատիպը», - նշում է Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի տնօրեն Արտաշես Վարդանյանը։
Ընկերությունից հայտնում են՝ մրցույթին կարող է մասնակցել ցանկացած մարդ/իկ, ով ունի/ունեն նորարար, առկա որոշակի խնդիր լուծող և ֆինանսական տեսանկյունից իրատեսական լուծում։ Ճամբարին գրանցվելու, ինչպես նաև լրացուցիչ տեղեկատվություն ստանալու համար կարող եք զանգահարել (010) 545 343 կամ (099) 545 343 հեռախոսահամարներով։

Общество 15:33 26/10/2018 Армения
Согласно релизу, проект ориентирован на молодых людей с инновационными идеями, которые помогут решить проблемы в различных сферах и могут стать эффективным и прибыльным продуктом в будущем.
Для участия в лагере необходимо подать заявку до 14 ноября текущего года по ссылке.
После первичного отбора авторы лучших десяти идей пройдут однодневный интенсивный семинар, где встретятся со специалистами разных сфер, представят им свои идеи и получат советы о потенциальном рынке, клиентах и возможных особенностях продукта. За семинаром последует двухнедельная работа с наставниками, по итогам которой участники представят свои проекты жюри, состоящему из инвесторов, предпринимателей и представителей ИТ-сферы. Жюри выберет две лучшие команды. В рамках лагеря отдельные команды получат финансовые ресурсы, чтобы превратить свою идею в прототип продукта.
«В мире существует общепринятый формат развития идей – Hackathon, когда команды в течение 24 часов разрабатывают идею для решения конкретной проблемы, и у нас есть опыт проведения таких соревнований. В этот раз мы решили пойти дальше, чтобы дать возможность командам основательнее развить их идеи, чтобы не хорошие идеи не терялись и становились полезными продуктами, которые сделают нашу жизнь еще лучше», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Формат лагеря позволит молодым людям с техническими навыками и интересными идеями развить свои замыслы, провести исследования и, с помощью менторов, понять специфику продукта и рынка, узнать своего клиента и получить финансовые средства, чтобы в короткий срок превратить идею в прототип продукта», - отметил директор Инновационного центра Microsoft в Армении Арташес Варданян.
В конкурсе может принять участие любой желающий у которого есть инновационная и оправданная с финансовой точки зрения идея, решающая ту или иную проблему. Для регистрации и дополнительной информации звоните: 010 545 343 или 099 545 343.