Երևանից հետո համանախագահները կայցելեն Ստեփանակերտ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը, Ստեֆան Վիսկոնտինը, Էնդրյու Շոֆերը, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը հայսօր կայացած հանդիպմանը
մտքեր են փոխանակեցլ Հայաստանում նոր իշխանության ձևավորումից հետո Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի շուրջ տեղի ունեցած հանդիպումների ու համանախագահների տարածաշրջան կատարած այցերի շուրջ:
ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության փոխանցմամբ՝ Զոհրաբ Մնացականյանը գոհունակություն է հայտնել մինչ այժմ այս առումով ձևավորված դրական դինամիկայի կապակցությամբ:
Հայաստանի արտգործնախարարի պաշտոնակատարն ու եռանախագահներն անդրադարձել են սեպտեմբերի վերջին Դուշանբեում Հայաստանի վարչապետի ու Ադրբեջանի նախագահի միջև տեղի ունեցած հանդիպմանն ու ձեռք բերված պայմանավորվածություններին: Զոհրաբ Մնացականյանը շեշտել է, որ դրանց կիրառական դրսևորումն ուղղված է խաղաղության մթնոլորտի ձևավորմանն ու խթանմանը:
Նախարար Մնացականյանը նշել է, որ արդիական է մնում ռազմատենչ և ոչ կառուցողական հռետորաբանությունից հրաժարվելու անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են եռանախագահների ձևաչափում իրականացվելիք հետագա քայլերը: Այս առնչությամբ Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ, հաշվի առնելով, որ Երևանից հետո համանախագահները այցելելու են Ստեփանակերտ, այնուհետև Բաքու, դրանից հետո հնարավորություն կլինի առավել համապարփակ կերպով գնահատելու հետագա քայլերը:

Политика 17:14 29/10/2018 Армения
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Армения Зограб Мнацаканян сегодня, 29 октября, принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (РФ), Стефана Висконти (Франция) и Эндрю Шофера (США). На встрече присутствовал личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Собеседники обменялись мнениями о встречах по карабахской проблеме, состоявшихся после формирования новой власти в Армении, и региональных визитах сопредседателей.
Зограб Мнацаканян выразил удовлетворение сформировавшейся до сих пор в этом плане  позитивной динамикой.
Стороны коснулись встречи премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Душанбе и достигнутых договоренностей. Зограб Мнацаканян подчеркнул, что их практическое применение нацелено на формирование и стимулирование атмосферы мира.
И.о. министра Мнацаканян отметил, что актуальной остается необходимость отказа от милитаристской и неконструктивной риторики.
Собеседники обсудили дальнейшие шаги, намеченные к реализации в формате сопредседателей. В этой связи Зограб Мнацаканян подчеркнул: учитывая, что после Еревана посредники посетят Степанакерт, а затем Баку, после этого будет возможность  более комплексно оценить дальнейшие шаги.