16:02 30/10/2018 Հայաստան
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը Panorama.am-ի հարցման հիման վրա պարզել է, որ սպառողի առողջության համար վտանգավոր ճանաչված ռուսական  կաթնաշոռներից միայն մեկ ապրանքանիշի արտադրանք է ներմուծվել Հայաստան։
Հիշեցնենք, որ կատարված հետազոտության արդյունքում ուսումնասիրել են 7 ապրանքանիշի կաթնաշոռ, ստուգվել են  50 չափորոշիչներ։ Պարզվել էր՝ սպառողների համար վտանգավոր են ճանաչվել «Միլավա», «Օստանկինսկոե», «Իսկրեննե  վաշ», «Դմիտրովսկիյ մոլոչնիյ զավոդ» ապրանքանիշի կաթնաշոռները։
«Նշված ապրանքանից միայն մեկից՝ «Դմիտրովսկիյ մոլոչնիյ զավոդ» (Дмитровский молочный завод)-ից ենք ներկրում ունեցել, միայն մեկ անգամ՝ 07.09.2018թ., ընդամենը 126 կգ:  Ներկրողը «Ռոսիյսկոյե մոլոկո» ՍՊԸ-ն է: Ներկրվել է կաթնամթերք, որի մեջ կաթնաշոռ չի եղել: Եղել է պաղպաղակ, խտացրած կաթ և ջնարակապատ պանրիկ»,-Panorama.am-ին հայտնեցին տեսչական մարմնից։

Economy 17:08 30/10/2018
Food safety inspectorate, per the request of Panorama.am, found out that only one type of Russian cottage cheese product, among the products that were announced as dangerous for consumer’s health, was imported to Armenia.
As a result of the research 7 types of cottage cheese were studied by 50 standards. It was found out that for the consumers following cotton cheese products are dangerous: “Milava”, “Ostankinskoe” Iskrenno vash” “Dmitrovski molochni zavod”.
“We had only one imported product from the mentioned ones, which was “Dmitrovski molochni zavod” , and only once in 07.09.2018 with the weight of 126g. The importing company is “Rossiskoye moloko” LLC. The dairy that was imported did not contain cottage cheese. It contained ice-cream, condensed milk and glazed curds” – reported the inspectorate to Panorama.am.