Իրավունք 17:30 01/11/2018 Հայաստան
Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով հայցի ապահովման միջոցի վերաբերյալ միջնորդության մերժումը բողոքարկվելու է
Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով  Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան ներկայացված հայցի ապահովման միջոց պատասխանողին որոշակի գործողություններ արգելելու մասին հայցվոր կողմի միջնորդությունը՝ դատարանը հոկտեմբերի 19-ին մերժել է:
«Դատարանի այս որոշումը Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Հայկ Ալումյանը
բողոքարկելու է, համարելով, որ որոշումն  օրինական չէ»,-հայտնում են Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմից։
Նշենք, որ 17.09.2018թ. Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Հայկ Ալումյանը հայցադիմում է ներկայացրել դատարան  ընդդեմ Նիկոլ   Փաշինյանի` հրապարակայնորեն ներողություն խնդրելու պարտավորեցնելու պահանջի մասին:

Право 18:10 01/11/2018 Армения
Суд общей юрисдикции Еревана по делу Роберт Кочарян против Никола Пашиняна 19 октября отклонил ходатайство истца о запрете определенных действий ответчика в качестве меры для обеспечения представленного в суд иска.
«Представитель второго президента Армении Роберта Кочаряна, адвокат Айк Алумян обжалует это решение, посчитав его незаконным», – сообщили из команды адвокатов Роберта Кочаряна.
Отметим, что 17.09.2018 представитель второго президента Армении Роберта Кочаряна, адвокат Айк Алумян представил иск против Никола Пашиняна, с требованием обязать его принести публичные извинения.