Իրավունք 10:52 03/11/2018 Հայաստան
Նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 18:10-ի սահմաններում, ոստիկանության Կենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Հանրապետության և Բուզանդի փողոցների խաչմերուկում վիճաբանություն է։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ահազանգին արագ արձագանքած ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պարեկապահակետային ծառայության գնդի 1-ին գումարտակի ոստիկանները, Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախույզներն ու Կենտրոնական բաժնի օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել ու ոստիկանության Կենտրոնական բաժին բերման է ենթարկել չորս անձի՝ կանխելով վիճաբանության հնարավոր ողբերգական հետևանքները։ Դեպքի վայրի զննությամբ եղևնու տակ հայտնաբերվել է հրազեն, որն առգրավել է։ Պարզվել է, որ այն ապօրինի է։
Ըստ աղբյուրի, ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի քրեական հետախույզներն օպերատիվ ճանապարհով տեղեկություններ են ստացել ատրճանակի տիրոջ ինքնության վերաբերյալ։ Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ, որը փոխանցվել է Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին։

Полиция Армении сообщает о предотвращении возможных трагических последствий инцидента в центре Еревана
Полиция Армении представила подробности ссоры, вспыхнувшей 2 ноября в центре Еревана – на перекрестке улиц Анрапетутян и Бузанда.
Как отмечается в сообщении Полиции, сигнал об инциденте поступил 2 ноября, около 18:10, Центральный отдел.
Согласно информации, оперативно прибывшие на вызов служащие Полка патрульно-постовой службы, управления уголовного розыска и центрального отдела полиции с указанной территории подвергли приводу 4 человек, предотвратив возможные трагические последствия.
При осмотре места инцидента под елью было обнаружено оружие, которое изъято. Выяснилось, что оно – незаконное.
Сотрудники уголовного розыска получили оперативную информацию о личности владельца пистолета, предпринимаются необходимые меры для его обнаружения, возбуждено уголовное дело.