Վանեցյանը ՖԻՖԱ-ի նախագահին հրավիրել է Հայաստան
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը և ՀՖՖ առաջին փոխնախագահ, գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանը ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջիանի Ինֆանտինոյի հրավերով մեկնել էին Շվեյցարիայի Ցյուրիխ քաղաք։ Նոյեմբերի 6-ին կայացել է ՖԻՖԱ-ի նախագահի և ՀՖՖ ղեկավար կազմի հանդիպումը, որի ընթացքում Արթուր Վանեցյանը և Արմեն Մելիքբեկյանը ներկայացրել են առաջիկա տարիներին Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացման հեռանկարները:
Մասնավորապես, ներկայացվել է մասսայական ֆուտբոլի խթանման նպատակով մարզային ենթակառուցվածքների զարգացման, ինչպես նաև մանկապատանեկան ֆուտբոլում իրականացվելիք ծրագրերը: ՀՖՖ-ի կողմից ներկայացված ծրագրերն արժանացել են բարձր գնահատականի, և ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջիանի Ինֆանտինոն հայտարարել է, որ իրականություն դառնալու դեպքում դրանք կարող են օրինակելի դառնալ նաև այլ երկրների համար:
ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը Ջիանին Ինֆանտինոյին հրավիրել է Հայաստան: Նախնական պահմանավորվածության համաձայն՝ ՖԻՖԱ-ի նախագահի այցը Հայաստան տեղի կունենա 2019 թ.: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:

Спорт 17:11 07/11/2018 Армения
Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Артур Ванецян и первый вице-президент ФФА, генеральный секретарь Армен Меликбекян по приглашению президента ФИФА Джанни Инфантино отправились в швейцарский город Цюрих. Об этом сообщается на официальном сайте ФФА.
6 ноября состоялась встреча между президентом ФИФА и руководящим составом ФФА, в ходе которой Артур Ванецян и Армен Меликбекян представили перспективы развития армянского футбола в течение ближайших лет.
В частности, были представлены программы развития инфраструктуры в регионах, а также детско-юношеского футбола по всей стране, проводимые в целях стимулирования массового футбола.
Представленные ФФА программы удостоились высокой оценки, а президент ФИФА Джанни Инфантино заявил, что в случае осуществления программы, Армения может стать примером для многих стран.
Президент ФФА Артур Ванецян пригласил Джанни Инфантино в Армению. Согласно предварительной договоренности, визит президента ФИФА в Армению состоится в 2019 году.