Քաղաքական 10:52 07/11/2018 Հայաստան
ՀՀԿ-ն անպայման պետք է մասնակցի առաջիկա ընտրություններին: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման կարծիք է հայտնել ՀՀԿ ԳՄ անդամ, պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը։
«Այդպես կայացած քաղաքական կուսակցությունը իշխանափոխությունից հետո ոչ թե «կխռովի» իր ժողովրդից, այլ նրան նոր կարգավիճակում ծառայելու հայտ կներկայացնի: Ընդդիմություն լինելը ո՛չ արտոնություն է, ո՛չ վարչական լծակ, ո՛չ էլ բարձր հանրային դիրք: Դա պատվաբեր հնարավորություն է ապաշխարելու սխալներիդ համար գործով և ոչ թե խոսքով»,-գրել է նա։
Վիգեն Սարգսյանի խոսքով, երկար տարիներ իշխանություն եղած կուսակցությունը պարզապես իրավունք չունի հավաքելու կուտակած փորձը, գիտելիքը, արհեստավարժ թիմը և իր հետ տանելով այդ ամենը հեռանալու հանրային կյանքից` «լվանալով ձեռքերը»:

Politics 13:37 07/11/2018 Armenia
The Republican Party of Armenia should definitely take part in the upcoming elections, former Defense Minister Vigen Sargsyan, an RPA member, wrote on his Facebook page.
"The so-called political party will not turn its back towards its people after the change of government, but will opt for serving them with a new status. Opposition is neither a privilege, nor an administrative lever, nor a high public position. It's a great opportunity to repent for your mistakes with actions and not with words," he wrote.
According to Vigen Sargsyan, the ruling party has no right to leave altogether taking the accumulated experience, knowledge, and its team of professionals out of the public life.