Սպորտ 10:28 08/11/2018 Հայաստան
Աշխաբադում անցկացվող  ծանրամարտի աշխարհի 2018թ. առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հակոբ Մկրտչյանը  / 89 կգ  / Հայաստանի պատվիրակության հաշվին առաջին մեդալն է նվաճել:
ՀԱՕԿ  լրատվական  բաժնից տեղեկանում ենք, որ հրում վարժությունում 205կգ արդյունքով  նա գրավել է երկրորդ տեղը և արժանացել է արծաթե մեդալի: Մինչ այդ  Հակոբը պոկել էր 160 կգ: Նա երկամարտի 365 կգ գումարով զբաղեցրել է 7-րդ հորիզոնականը:
Հայաստանի մարզիկներից մրցահարթակ ելած Լիանա Գյուրջյանը / 71կգ / գրավել է 19-րդ, Իզաբելա Յայլյանը / 59 կգ / ` 9-րդ տեղը: Տղամարդկանց մրցաշարում Անդրանիկ Կարապետյանը / 81կգ /  պոկում վարժությունում չի կարողացել սանձել պատվիրած նախնական քաշը / 171կգ /, 0 է ստացել և ձեռնունայն հեռացել ասպարեզից:
Այսօր մրցահարթակ դուրս կգա  Տաթև Հակոբյանը / 81 կգ /։ Նոյեմբերի 9-ին հանդես կգան Արփինե Դալալյանը /+ 87 կգ /  և Սիմոն Մարտիրոսյանը / 109կգ /:Հաջորդ օրը պայքարի կբռնվի գերծանրքաշային / + 109 կգ /Գոռ Մինասյանը:

Спорт 11:16 08/11/2018 Армения
На проходящем в Ашхабаде чемпионате мира по тяжелой атлетике представляющий Армению в весовой категории 89 кг Акоп Мкртчян  принес  сборной Армении первую медаль, сообщает пресс-служба НОК Армении.
В упражнении толчок с результатом 205 кг он занял второе место и удостоился серебряной медали. До этого, в упражнении рывок, он показал результат 160 кг. По результатам двоеборья он занял 7-ое место.
B соревнованиях среди женщин представительница Армении Лиана Гюрджян  (71 кг) заняла 19-е место, Изабелла Яайлян (59 кг) – 9-е место.
Сегодня, 8 ноября, в борьбу вступит Татев Акопян (81 кг). А 9 ноября выступят Арпине Далалян (+87 кг) и Симон Мартиросян (109 кг). А на следующий день в борьбу вступит Гор Минасян (+109 кг).