Հասարակություն 10:05 08/11/2018 Հայաստան
Վթարից տուժած բոլոր զինծառայողները տեղափոխվել են Սիսիանի հոսպիտալ, նրանցից ոչ մեկի  կյանքին վտանգ չի սպառնում: Ֆեյսբուքյան իր էջում երեկ ուշ երեկոյան գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Ցավում ենք տեղի ունեցածի կապակցությամբ, ԶՈւ-երը կրել են մեծ կորուստ, ամեն զինվորականի կյանք մեզ համար թանկ է:
Հարգելիներս, դեռ որևէ հիմնական պատճառ չգիտենք: Չենք կարող ասել մարդկային գործոնի հետևանք է, թե տեխնիկական: Տեղի կունենա քննություն և վստահ եղեք, որ եթե կան մեղավորներ ապա անպայման խստորեն կպատժվեն:
ՀՀ ԶՈւ-երը իրականացնում են ինտենսիվ մարտական պատրաստություն և զորվարժություններ, ինչը նշանակում է նաև մեծ տեղաշարժեր: Իսկ նման դեպքերում ցավոք երբեմն հնարավոր չի լինում խուսափել դժբախտ պատահարներից:
Նորից ու նորից ցավում ենք մեր կորստի համար: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը իր ցավակցությունն է հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին և հարազատներին»,-գրել է Հովհաննիսյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ ժամը 13.00-ի սահմաններում, N զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենան, Որոտան-Խնձորեսկ ավտոճանապարհի 5-րդ կմ հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը, ինչի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդ, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդգար Արմենի Հունանյանը և ավտոմեքենայի թափքում գտնվող պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ Հայրապետ Վոլոդյայի Նաիրյանը, Հրանտ Արայի Գասպարյանը և Դավիթ Բենիամինի Մելքոնյանը ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ իններորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Օրենսգրքի այդ կետը սահմանում է. «Մարտական, հատուկ կամ տրանսպորտային մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի անձանց մահ` պատժվում է ազատազրկմամբ` չորսից տասը տարի ժամկետով»։

Society 10:39 08/11/2018 Armenia
All the soldiers injured in the accident Wednesday were taken to Sisian hospital, none of them is in a life-threatening condition, the press secretary of the Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan wrote on his Facebook page Wednesday evening.
"We are sorry for the incident, the Armed Forces suffered a great loss, the life of every soldier is precious to us.
Dear friends, we still do not know the actual reasons behind the accident. We can not say whether it occurred due to a human factor or a technical one. An investigation will be held and we make sure that everyone responsible for it will be punished.
The RA Armed Forces are carrying out military exercises, which presupposes moving from one place to another. And in such cases, unfortunately, sometimes it is impossible to avoid accidents.
Once again we feel sorry for our loss. The RA Ministry of Defense expresses its condolences to the family members and relatives of the deceased servicemen, "Hovhannisyan wrote.
A “Kamaz" carrying soldiers crashed on Vorotan-Khndzoresk highway Wednesday at around 1pm, falling down the canyon. The driver of the car and soldiers Edgar Hovhannanyan, Hayrapet Nairyan, Hrant Gasparyan and David Melkonyan were killed in the accident.
Those responsible for the accident might face jail of four to ten years, according to the RA Criminal Code.