Հասարակություն 13:08 08/11/2018 Հայաստան
Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց ՀՀ նախագահի նստավայրը Մաշտոցի 47 հասցեից Բաղրամյան 26 տեղափոխելու մասին օրենսդրական նախաձեռնությանը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը նշեց, որ կառավարությունն առաջարկում է «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման սպասարկման և սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում կատարել փոփոխություն և Հանրապետության նախագահի նստավայրը Մաշտոցի, 47 հասցեից տեղափոխել Բաղրամյան 26, իսկ վարչապետի նստավայրը Բաղրամյան 26 հասցեից տեղափոխել Հանրապետության հրապարակ, Կառավարության տուն, համար 1:

Политика 13:29 08/11/2018 Армения
Правительство Армении на заседании в четверг, 8 ноября, одобрило законодательную инициативу о возвращении Резиденции президента Республики Армения  на Баграмяна 26 с Маштоца 47.
Исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян отметил: законопроектом предлагается внести поправки в закон Республики Армения «Об обеспечении деятельности, обслуживании и социальных гарантиях должностных лиц».
Так, Резиденция президента Республики Армения  с Маштоца 47 будет перенесена на Баграмяна 26, а Резиденция премьер-министра – с Баграмяна 26 на Площадь Республики, в правительственное здание №1.