Արթուր Վանեցյանը Սերգեյ Բոնդարենկոյին պարգևատրել է ՀՖՖ ոսկե մեդալով
Նոյեմբերի 9-ին լրացավ հայկական ֆուտբոլի բոլոր ժամանակների լավագույն ֆուտբոլիստներից մեկի՝ Սերգեյ Բոնդարենկոյի 70-ամյակը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը Հայկական ֆուտբոլում ներդրած բազմամյա ավանդի և ծննդյան 70-ամյակի կապակցությամբ «Արարատ-73» թիմի լեգենդար ֆուտբոլիստ Սերգեյ Բոնդարենկոյին պարգևատրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ոսկե մեդալով:
Նշենք նաև, որ ՀՀ նախագահի հրամանագրով Սերգեյ Բոնդարենկոն արժանացել է ՀՀ ֆիզկուլտորայի և սպորտի վաստակավոր գործչի կոչման: Պատվավոր պարգևը հոբելյարին հանձնել է ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը:

Sport 13:41 10/11/2018 Armenia
On November 9 marked the 70th anniversary of one of the best football players of Armenian football team, Sergey Bondarenko.
The President of the Football Federation of Armenia Artur Vanesyan awarded the legendary football player of Ararat-73 Sergey Bondarenko with the golden medal of the Football Federation of Armenia on the occasion of his 70th anniversary and for his invaluable contribution to Armenian football.
By the decree of the President of the Republic of Armenia Sergei Bondarenko was awarded the title of Honored Worker of Physical Culture and Sports of the Republic of Armenia. FFA President Artur Vanesyan handed the honorable award to the jubilee.