Քաղաքական 16:37 12/11/2018
«Եկեք չկենտրոնանանք ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը ներկայացվող որևէ առաջարկության վրա  որևիցե զինատեսակի վերաբերյալ»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն՝ անդրադառալով շվեդական JAS-39 Grippen կործանիչների ձեռքբերման մասին լուրերին։
Նախարարի խոսքով՝  ՊՆ-ն ստացվող բոլոր առաջարկությունները ուսումնասիրում է, և համապաստխան գնի, որակի  և մատակարարման ժամկետների վերաբերյալ  որոշումներ են կայացնում։
«Որևէ որոշում կործանիչների վերաբերյալ այս պահին չկա։ Առկա  է այլ առաջարկ այլ գործընկերների կողմից, որը լուրջ ուսումնասիրվում է։ Մոտ ժամանակներս որոշում է կայացվելու»,- ասաց Դավիթ Տոնոյանը։
Դիտարկմանը՝ հնարավոր է, որ խոսքը ռուսական կործանիչների մասին է, ՊՆ նախարարի պաշտոնակատարը պատասխանեց. «Հնարավոր է»։

Politics 17:07 12/11/2018 Armenia
"Let us not concentrate on any suggestions with regard to any weapons submitted to the RA Ministry of Defense," RA Defense Minister Davit Tonoyan said at a news conference today, referring to the information regarding the acquisition of Swedish JAS-39 Gripen fighter.
According to the minister, the Defense Ministry examines all the offers received and makes decisions taking into account the price, quality and supply terms.
"There has no decision made about the fighter by now. There is another suggestion received from other partners which is being examined. The decision will be made in the near future, "Davit Tonoyan said.
To the inquiry whether it goes about Russian fighters, and the Acting Minister of Defense answered: "It's possible".