Քաղաքական 10:21 13/11/2018 Հայաստան
Ազգային ժողովում գումարվել է հերթական քառօրյան։ Նիստերի դահլիճում 101 պատգամավորներից ներկա էին ընդամենը 53-ը։
Նախքան օրակարգի հարցերի քննարկմանն անցնելը ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրեց, որ Ռուզան Մուրադյանի մանդատը փոխանցվեց ՀՀԿ համապետական ցուցակի հաջորդ թեկնածու Նաիրա Կարապետյանին։
Այնուհետև ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն արձագանքեց. «Մարդ սենց բախտ պետք է ունենա, որ վարչապետի, կառավարության ներկայությամբ երդվի, թե չէ՝ մեզ նման»:
Նշենք, որ  օրակարգում ի թիվս այլ հարցերի ընդգրկված է նաև ՀՀ 2019 թվականի պետական բյուջեի օրենքի նախագիծը։

Политика 10:35 13/11/2018 Армения
Национальное Собрание Армении сегодня, 13 ноября, начало работу очередных  четырехдневных заседаний. В зале заседаний из 101 депутата присутствуют всего 53.
Прежде чем приступить к обсуждению вопросов повестки дня, председатель НС РА Ара Баблоян сообщил, что мандат Рузан Мурадян переходит к следующему кандидату в общегосударственном списке Республиканской партии Армении – Наире Карапетян.
Отметим, что в повестку дня созванных 13 ноября очередных заседаний включено 11 вопросов, в том числе проект закона РА «О Государственном бюджете РА на 2019 год».