Քաղաքական 13:15 19/11/2018 Հայաստան
ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազովը գրանցվել է ֆեյսբուքում։ Այսօր ուղիղ եթերում նա տեղեկացրել է, որ ռեյտինգային կարգով առաջադրվել է Լոռու մարզում։
«Միշտ հավատացել եմ իմ գաղափարներին, Հայկի հաղթանակին Բելի նկատմամբ, այսօր էլ անուղղելի լավատես եմ։ Պայքարել ու պայքարելու եմ հանուն Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության, հանուն ազգային ավանդական արժենքերի, ավանդական ընտանիքի, Առաքելական սուրբ եկեղեցու, հանուն այն բանի, որ տարատեսական աղանդավորական շարժումները, պղծություն քարոզողները Հայաստանում չընդլայնվեն»,-նշել է ՀՀԿ խոսնակը։
Շարմազանովի խոսքով, ինքը լռել չի կարող, եթե տանը կա խնդիր, ոչ թե պետք է լռել, այլ պետք է մաքրել տունը, լուծել պրոբլեմները։ Նրա կարծիքով, այսօր թիմին դավաճանողը, վաղը հայրենիքն է դավաճանելու։
«Այսօր կան մարտահրավերներ, և դրանք լուծելու միտումով առաջադրվում եմ։ Ես ցանկանում եմ քաղաքական դաշտը մաքրել տարատեսակ ոչ կայուն տարրերից և գնանք առաջ միասնական՝ անկախ մեր կուսակցական պատկանելիությունից։
Իմ պայքարը ընդդեմ չէ, իմ պայքարը հանուն է, ժողովուրդ ջան. հանուն ազգային-քրիստոնեական Հայաստանի և Արցախի, հանուն 88-ին պայքարած իմ ավագ եղբայրների գործի շարունակականության, հանուն իմ գաղափարների՝ հայկական ընտանիքի, ավանդական արժեքների, քրիստոնեական՝ իրական սիրո, այլ ոչ թե պղծության քարոզի, արժեքների տոտալ խեղաթյուրման և մանիպուլյացիայի: Այսօր մեր հայրենիքի առջև լուրջ մարտահրավերներ են ծառացած՝ հոգևոր և արտաքին անվտանգությանը հարվածող սպառնալիքներ և դրանք լուծելու համար չպետք է «դունչներս սրբենք» ու ապահով, տաք տեղերում հանգրվանենք: Չվախենանք ճշմարտությունն ասել, պայքարելով՝ առաջ գնանք»,-նշել է նա։
Շարմազանովը մասնակից քաղաքական ուժերին, մոտ երկու հազար թեկնածուներին մաղթեց կոռեկտ, քաղաքակիրթ քարոզարշավ։
«Կյանքը դեկտեմբերի 9-ից հետո չի ավարտվելու, ես իմ երեխաները, իմ ընտանիքը ապրել ու ապրելու է  Հայաստանում»,-եզրափակել է նա։

Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов: Я – неисправимый оптимист
Вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов зарегистрировался в соцсети Facebook и сегодня во время прямого эфира через соцсеть сообщил, что по рейтинговой системе выдвинул свою кандидатуру в Лорийской области РА.
«Всегда верил в свои идеи, победу Айка над Белом, и сегодня являюсь неисправимым оптимистом. Боролся и буду бороться во имя безопасности Армении и Арцаха, во имя традиционных национальных ценностей, традиционной семьи, Армянской апостольской церкви, во имя того, что пропагандирующие разнообразные сектантские движения – не распространялись в Армении», – отметил он.
По словам Э. Шармазанова, он не может молчать, и, если в доме есть проблема не нужно молчать об этом, а нужно убраться в нем и решить проблемы. По его словам, предатели команды, завтра могут предать и Родину.
«Сегодня также есть вызовы, и я выдвигаю свою кандидатуру со стремлением их решить. Я хочу очистить политическое поле от различных нестабильных элементов, и, чтобы мы двигались вперед вместе, независимо от партийной принадлежности.
Моя борьба не направлена против кого-то, моя борьба “во имя”, дорогой народ: во имя христианской Армении и Арцаха, во имя продолжения дела моих старших братьев, которые вели борьбу в 1988-х гг., во имя своих идей – армянской семьи, традиционных ценностей, настоящей христианской любви, а не пропаганды безнравственности, тотального искажения ценностей и их манипуляции», – отметил он.
Э. Шармазанов пожелал всем участвующим в выборах политическим силам корректной, цивилизованной агитационной кампании.
«Жизнь не закончится после 9 декабря, я и мои дети, моя семья жили и продолжим жить в Армении», – резюмировал он.
Напомним, что Эдуард Шармазанов занимает 6 место в пропорциональном списке Республиканской партии Армении (РПА).