Հասարակություն 10:32 21/11/2018 Աշխարհում
Մոսկվա-Աթենք չվերթն իրականացնող  ուղևորատար ինքնաթիռը Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում թռիչքուղու վրա մարդու է հարվածել։  ՏԱՍՍ-ին այս մասին հայտնել է օդանավակայանի հանրային կապերի բաժնից։
Դեպքը տեղի է ունեցել նախօրեին։ Անձնակազմը հայտնել է, որ թռիչքուղով շարժման ժամանակ ինքնաթիռն, ամենայն հավանականությամբ, բախվել է անհայտ առարկայի։ Թռիչքուղում օդանավակայանի աշխատակիցները հայտնաբերել են տղամարդու դի և անձնական իրեր։
Ինտերֆաքսի հաղորդմամբ, արտակարգ իրավիճակների ծառայությունից հայտնել են, որ մահացածը եղել է Հայաստանի քաղաքացի, ում արտաքսել էին Իսպանիայից հայրենիք՝ Մոսկվայում վայրէջքով։ Իսպանիայից Մոսկվա  ճանապարհին նա իրեն  կարգին չի պահել, ինքնաթիռում ծեծկռտուք է սարքել։
«Տղամարդը թռիչքի ժամանակ իրեն ադեկվատ չի պահել, ստիպված կանչել են իրավապահների։ Երբ տղամարդը  Մոսկվայում լքել է ինքնաթիռը, նրա ճակատագիրն անհայտ է եղել, Ռուսաստանի սահմանը նա չէր հատել»,- ասել է աղբյուրը։

Society 12:29 21/11/2018 World
A plane bound for Athens ran into a man on a take-off runway at Moscow's Sheremetyevo International Airport Tuesday, the airport's Public Relations Department informed, according to TASS.
A body of a man and his personal belongings were discovered on the tarmac after the plane had apparently collided with an unknown object, according to the crew reports.
The deceased man was a citizen of Armenia deported from Spain; he was on his way back  to Armenia via Moscow, the emergency services reported, according to Interfax. On the flight from Spain to Moscow, he had made a fight on the plane.
"The man did not behave adequately during the flight and they had to call law enforcement bodies. When the man left the plane in Moscow, his destiny was unknown, he had not crossed the Russian border, " the source said.