Պարզվել է «Շերեմետևո»-ի թռիչքուղում զոհված Հայաստանի քաղաքացու ինքնությունը
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանատունը հաստատում է, որ Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանի թռիչքուղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով զոհվել է ՀՀ քաղաքացի Եփրեմյան Ա.Գ.-ն (ծնվ. 1993 թ.)։
Դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում տեղադրած հաղորդագրության համաձայն, նրա ինքնությունը հաստատվել է` քաղաքացուն ՀՀ վերադառնալու համար տրամադրված վկայականի միջոցով։ ՌԴ քննչական կոմիտեից հայտնել են, որ շարունակվում են քննչական գործողությունները տեղի ունեցածի հանգամանքներն ու պատճառները պարզելու համար։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Մոսկվա-Աթենք չվերթն իրականացնող ուղևորատար ինքնաթիռը Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում թռիչքուղու վրա մարդու է հարվածել։ Թռիչքուղում օդանավակայանի աշխատակիցները հայտնաբերել են տղամարդու դի և անձնական իրեր։ Ինտերֆաքսը գրել էր, որ նրան արտաքսել էին Իսպանիայից հայրենիք՝ Մոսկվայում վայրէջքով։

Society 13:04 21/11/2018 World
The Armenian Embassy in Russia confirms that as a result of an incident at Moscow's Sheremetyevo airport, Armenian citizen Yepremyan A. G. (born in 1993) was killed.
According to a statement posted on the embassy's Facebook page, his identity was confirmed through the deportation certificate issued for his return to Armenia. The Investigative Committee of the Russian Federation informed that investigation into the circumstances and causes of the incident is underway.
A plane bound for Athens ran into a man on a take-off runway at Moscow's Sheremetyevo International Airport Tuesday. Later his body and personal belongings were found on the runway.  The man was a citizen of Armenia deported from Spain; he was on his way back  to Armenia via Moscow.