Օրվա մամուլ 09:30 22/11/2018 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի սկզբին ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն տարածեց, որ ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ Մաքսային պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Արմեն Ավետիսյանի կողմից ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու և հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով գումարներն օրինականացնելու (փողերի լվացում) դեպքի առթիվ` նախատեսված Քրեական օրենսգրքի 310-րդ հոդվածով և 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:
Ըստ քրեական գործի նյութերի՝ Արմեն Ավետիսյանը հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գումարներով կառուցել էր Հաղթանակ զբոսայգում գտնվող «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցային համալիրը:
ԱԱԾ հաղորդագրությունից մեկուկես ամիս անց այս գործից որևէ նորություն չկա: Ավելին՝ Ավետիսյանը ամեն տեղ հայտարարում է, որ այդպիսի քրգործ այլևս գոյություն չունի, իրեն հաջողվել է փակել այդ գործը: Բնականաբար, մեծ գումարների միջոցով»:

Пресса дня 12:01 22/11/2018 Армения
«Жаманак»: Бывший руководитель таможенного комитета заявляет везде, что уголовного дела против него больше нет
Газета «Жаманак» пишет, что в начале октября Служба национальной безопасности распространила сообщение о том, что в следственном управлении СНБ возбуждено уголовное дело в отношении бывшего руководителя Государственного таможенного комитета Армении Армена Аветсяна по факту незаконного участия в предпринимательской деятельности и отмывания денег – ст. 310 и п.1 ч.4 ст.190 Уголовного кодекса.
«Согласно материалам уголовного дела, Армен Аветисян инициировал и финансировал за счет приобретенных преступным путем средств строительство гостиничного комплекса «Голден Пэлэс», расположенного в парке Победы на проспекте Азатутюн в Ереване.
Спустя полтора месяца после сообщения СНБ новостей об этом уголовном деле нет. Более того, Армен Аветисян объявляет везде, что такого уголовного дела больше нет, ему удалось закрыть это дело. Естественно, за счет крупных сумм», - пишет издание.