Քաղաքական 13:44 23/11/2018 Հայաստան
Նախընտրական քարոզարշավը դեռ չմեկնարկած «Իմ քայլը» դաշինքը գովազդային վահանակ է տեղադրել Շենգավիթ վարչական շրջանում։ Փաստը նկատել, լուսանկարել, բարձրաձայնել է Ռեֆորմիստական կուսակցության նախագահ Վահան Բաբայանը։
Նա ՀՀԿ ցուցակով առաջադրված  է Շանգավիթ, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջաններն ընդգրկող թիվ 3 ընտրատարածքում։
«Քարոզարշավը սկսվում է նոյեմբերի 26-ին ,սակայն...
Իմ քայլը դաշինքը արդեն սկսել է, ի՞նչ է սա (Գարեգին Նժդեհի փողոց)։  Սա կոչվում է հավասար պայմաններ»,-հրապարակած լուսանկարին կից գրել է Բաբայանը։
Օրենքի պահանջը խախտել է նաև «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը։ Սոցցանցի օգտատերերը նաև նրանց գովազդային վահանկի  լուսանկար են հրապարակել։
Հիշեցնենք, որ ԸՕ համաձայն նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածը սկսում է ընտրական ցուցակների գրանցման համար սահմանված վերջին օրվան հաջորդող յոթերորդ օրը, ավարտվում քվեարկությունից մեկ օր առաջ։ Դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ ընտրությունների դեպքում, նախընտրական քարոզչությունը մեկնարկելու է նոյեմբերի 26-ին և ավարտվելու է դեկտեմբերի 7-ին մինչև ժամը 24։00-ն։

Кандидат в депутаты бьет тревогу: команда Никола Пашиняна нарушает Избирательный кодекс Армении
Агитационная кампания к внеочередным выборам в Национальное Собрание Армении 9 декабря с.г ещё не стартовала, а блок «Мой шаг» уже установил рекламный щит в административном районе Еревана Шенгавит. Данный факт заметил, сфотографировал и поделился с фотографиями в соцсети Facebook председатель партии «Реформисты» Ваан Бабаян.
Отметим, что Ваан Бабаян включен в список Республиканской партии Армении (РПА), он будет баллотироваться в избирательном округе №3, включающем административные районы Еревана Шенгавит, Малатия-Себастия.
«Агитационная кампания официально стартует 26 ноября, однако…
Блок “Мой шаг” уже начал агиткампанию, что это? (улица Гарегина Нжде в Ереване). Это называется равные условия», – написал Ваан Бабаян на своей странице в соцсети Facebook.
Как известно, согласно Избирательному кодексу, агитационная кампания к внеочередным выборам в Национальное Собрание Армении стартует с 26 ноября и продлится до 7 декабря.