Հասարակություն 10:09 23/11/2018 Հայաստան
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ամենամյա՝ 21-րդ հեռուստամարաթոնի շրջանակում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 23-ի առավոտյան այցելել է հիմնադրամի գրասենյակ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ վարչապետի ֆոնդից հիմնադրամին է նվիրաբերել 1 մլն, իսկ իր անձնական միջոցներից՝ 500 հազար դրամ:
Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում դիմել է նաև հեռուստամարաթոնին հետևող մեր հայրենակիցներին և նշել. «Սիրելի հայրենակիցներ, կրկին ողջունում եմ ձեզ: Ուզում եմ նախ շնորհակալություն հայտնել բոլոր այն մարդկանց, բոլոր մեր այն հայրենակիցներին, ովքեր այս պահի դրությամբ արդեն մասնակցել են հեռուստամարաթոնին և իրենց նվիրատվությունն են արել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին: Ցանկանում եմ հույս հայտնել, որ մնացած մեկ ժամվա ընթացքում մեր բազմաթիվ հայրենակիցներ կհասցնեն իրենց նվիրատվությունն անել հիմնադրամին, որովհետև այդ գումարները ծախսվելու են Արցախի Հանրապետության, Հայաստանի Հանրապետության կարևոր ենթակառուցվածքների բարելավման և զարգացման ծրագրերի համար:
Սիրելի հայրենակիցներ, այս նոր ժամանակաշրջանը չափազանց կարևոր է և մեր համազգային խնդիրների լուծման համար մեզ անհրաժեշտ է համազգային բացառիկ համախմբում: Իհարկե, հեռուստամարաթոնն այդ համախմբման ձևերից մեկն է և մենք այս ճանապարհով դեռ պետք է գնանք, որպեսզի հասնենք համախմբման և միասնության այն մակարդակի, որը երկար տարիներ երազել ենք: Այսօր, հիմա այդ հնարավորությունը կա և կասկած չկա, որ այդ հնարավորությունը մենք կօգտագործենք՝ ստեղծելու իսկապես միասնական, ազատ և երջանիկ Հայաստան: Շնորհակալ եմ և հաջողություն եմ մաղթում»:

Society 14:59 23/11/2018 Armenia
On the sidelines of Hayastan All-Armenian Fund’s 21st annual Telethon, Acting Prime Minister Nikol Pashinyan visited HAAF’s office on the morning of November 23. The Armenian leader donated 1 million drams to Hayastan All-Armenian Fund from the Fund of the Prime Minister, and 500,000 drams - from his personal funds, his office reports.
Pashinyan made the following statement in a live address to the nation: “Dear compatriots, I am greeting you again. First of all, I would like to express my gratitude to all those people, all our compatriots who have already participated in the telethon and made their donation to Hayastan All-Armenian Fund.
I would like to express the hope that during the remaining one hour many of our compatriots will have time to make their donation to the Fund, since the money will be used to improve and develop important infrastructures in the Artsakh Republic and the Republic of Armenia.
Dear compatriots, this new period is extremely important, and we need unprecedented national consolidation in order to deal with our national problems. Of course, the telethon is one of the ways of consolidation, and we still have to go a long way in this direction in order to achieve the level of unity and consolidation we dreamed of over many years.
Today, we have such an opportunity and there is no doubt that we will tap it to create a truly cohesive, free and happy Armenia. Thanks and good luck!”