Քաղաքական 13:20 28/11/2018 Հայաստան
ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ, ընտրական ցուցակը գլխավորող Վիգեն Սարգսյանը վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանին բանավեճի է հրավիրել։ Նաև մի քանի պայմաններ է նշել։
«Հաշվի առնելով, որ արդեն երրորդ օրն է Ձեր քարոզարշավը կառուցում եք ժողովուրդը հանրապետականներով վախեցնելու վրա, խորացնելով հասարակությունը սևերի և սպիտակների կիսելու Ձեր արատավոր քաղաքականությունը, ինչպես նաև այն, որ քարոզչության ընթացքում թույլ եք տալիս ամենատգեղ և անվայել ձևով գռեհկացնել ընտրական գործընթացը, պահպանելով ընտրություններին մասնակցող բոլոր կուսակցությունների 1-ին համարների Հանրայինում կազմակերպվող բանավեճին մասնակցելու հանձնառությունս, այնուամենայնիվ անհրաժեշտ եմ համարում առանձին երկկողմ բանավեճ ՀՀԿ – Իմ քայլ ձևաչափով` 1-ին համարների մակարդակով:
Առաջարկում եմ բանավեճն անցկացնել երեք հեռուստաալիքներով (հանրային և մեկական Ձեր և իմ ընտրությամբ), երկու հաղորդավարով (մեկական` Ձեր և իմ ընտրությամբ), 4–6 թեմաներով (կեսը Ձեր, կեսն էլ իմ ընտրությամբ), իրար հարցեր ուղղելու հնարավորությամբ: Հաշվի առնելով Ձեր գերծանրաբեռնվածությունը` բանավեճի օրվա ընտրությունը թողնում եմ Ձեր հայեցողության»,-գրել է Վիգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում։

Политика 13:13 28/11/2018 Армения
Первый заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА), возглавляющий предвыборный список РПА на предстоящих 9 декабря внеочередных выборах в Национальное Собрание Виген Саркисян пригласил исполняющего обязанности премьер-министра Никола Пашиняна на дебаты.
«Учитывая, что уже третий день Вашу агитационную компанию строите на запугивании народа представителями РПА, углубляя Вашу порочную политику по делению общества на "темных" и "светлых", а также то, что во время агитации позволяете самым некрасивым и недостойным образом опошлять избирательный процесс, я, сохраняя приверженность участию в организованных на Общественном телеканале дебатах между 1-ми номерами всех политсил, тем не менее, считаю необходимым отдельные двусторонние дебаты в формате РПА – "Мой шаг", на уровне 1-ых номеров предвыборных списков», – написал Виген Саркисян.
«Предлагаю дебаты провести по трем телеканалам (общественный и еще по телеканалу –  на Ваш и мой выбор), с двумя ведущими (по одному – на мой и Ваш выбор), по 4-6 темам (половина  – на Ваш, половина – на мой выбор), с возможностью задавать друг другу вопросы.
Учитывая Вашу загруженность, выбор дня дебатов оставляю на Ваше усмотрение», –  отметил Виген Саркисян.