Քաղաքական 13:20 28/11/2018 Հայաստան
ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ, ընտրական ցուցակը գլխավորող Վիգեն Սարգսյանը վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանին բանավեճի է հրավիրել։ Նաև մի քանի պայմաններ է նշել։
«Հաշվի առնելով, որ արդեն երրորդ օրն է Ձեր քարոզարշավը կառուցում եք ժողովուրդը հանրապետականներով վախեցնելու վրա, խորացնելով հասարակությունը սևերի և սպիտակների կիսելու Ձեր արատավոր քաղաքականությունը, ինչպես նաև այն, որ քարոզչության ընթացքում թույլ եք տալիս ամենատգեղ և անվայել ձևով գռեհկացնել ընտրական գործընթացը, պահպանելով ընտրություններին մասնակցող բոլոր կուսակցությունների 1-ին համարների Հանրայինում կազմակերպվող բանավեճին մասնակցելու հանձնառությունս, այնուամենայնիվ անհրաժեշտ եմ համարում առանձին երկկողմ բանավեճ ՀՀԿ – Իմ քայլ ձևաչափով` 1-ին համարների մակարդակով:
Առաջարկում եմ բանավեճն անցկացնել երեք հեռուստաալիքներով (հանրային և մեկական Ձեր և իմ ընտրությամբ), երկու հաղորդավարով (մեկական` Ձեր և իմ ընտրությամբ), 4–6 թեմաներով (կեսը Ձեր, կեսն էլ իմ ընտրությամբ), իրար հարցեր ուղղելու հնարավորությամբ: Հաշվի առնելով Ձեր գերծանրաբեռնվածությունը` բանավեճի օրվա ընտրությունը թողնում եմ Ձեր հայեցողության»,-գրել է Վիգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում։

Politics 13:44 28/11/2018 Armenia
The first vice-president of the Republican Party of Armenia, Vigen Sargsyan, who heads the RPA electoral list, has invited the Acting Prime Minister, Nikol Pashinyan, the leader of "My Step" bloc to a debate. He mentioned several conditions.
"Taking into account the fact that for the third consecutive day you are building your campaign against the Republicans, deepening your vicious policy of dividing the society into blacks and whites, as well as the fact that during the campaign you allow the worst and indecent flow of the electoral process, I consider it necessary to have a bilateral debate of the electoral list leaders on RPA - My step format by preserving my commitment to participate in a public debate of the candidates leading the electoral lists of the parties.
I propose to debate through three TV channels (public and one of your and one of my choice), with two presenters (one of your and one of my choice), on 4-6 topics (the half by your, and the half by my choice) with the opportunity to ask each other questions. Taking into account your work overload, I leave the choice of the debate day toyou," Vigen Sargsyan wrote on his Facebook page.